EGIPT I ZIEMIA ŚWIĘTA

Do korzeni wiary – Ziemia Święta, 15 dni

Cena: od 5.275 zł
Termin: do uzgodnienia
Miejsce: Egipt, Izrael

Program przy wylocie z Warszawy, możliwe wyloty z innych miast:

1. dzień
Przelot z Warszawy do Sharm el Sheikh. Przejazd do Taby, przekroczenie granicy egipsko – izraelskiej, transfer do hotelu w EILACIE, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. dzień
Śniadanie. Stara JEROZOLIMA ze Ścianą Płaczu, zwiedzanie kościoła św. Anny oraz przejście Drogą Krzyżową. Na koniec wspólna modlitwa w bazylice Grobu Pańskiego, czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu w Jerozolimie, zakwaterowanie (3 noce), obiadokolacja, nocleg.

3. dzień
Śniadanie. Wejście na Górę Oliwną, zwiedzanie kościoła Pater Noster i Dominus Flevit, Ogrodów Getsemani – miejsca pojmania Chrystusa. Wejście na Górę Syjon, zwiedzanie Wieczernika, grobowca króla Dawida oraz kościoła św. Piotra in Gallicantu. Obiadokolacja, nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Nowa JEROZOLIMA – Promenada Haas, Kneset, makieta, Instytut Pamięci Yad Vashem oraz EIN KAREM – miejsca gdzie urodził się Jan Chrzciciel. Przejazd do BETLEJEM i zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Obiadokolacja, nocleg.

5. dzień
Śniadanie. CEZAREIA, gdzie znajduje się stary rzymski port, amfiteatr oraz akwedukt; następnie przejazd do HAIFY – trzeciego co do wielkości miasta w Izraelu oraz ważnego śródziemnomorskiego portu, NAZARETU z Bazyliką Zwiastowania, w krypcie której znajduje się dom Maryi Panny i Synagoga; na koniec dnia przejazd do KANY GALILEJSKIEJ – miejsca, w którym Chrystus dokonał cudu przemiany wody w wino. Wieczorem przyjazd do hotelu w Nazarecie zakwaterowanie (2 noce), obiadokolacja, nocleg.

6. dzień
Śniadanie. Przejażdżka łodzią po JEZIORZE GALILEJSKIM, wjazd na GÓRĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTW, zwiedzanie miejscowości TABGHA – miejsca cudu rozmnożenia chleba i ryb. W dalszej części dnia zwiedzanie KAFARNAUM z ruinami synagogi pochodzącej z II i III w. n. e. i domem św. Piotra. Obiadokolacja, nocleg.

7. dzień
Śniadanie. Przejazd do QUMRANU ze Zwojami znad Morza Martwego. W dalszej części dnia zwiedzanie MASADY – wjazd kolejką linową do tutejszej twierdzy. Na koniec dnia odpoczynek nad MORZEM MARTWYM (możliwość kąpieli i okładania leczniczym błotem). Wieczorem przyjazd do hotelu nad Morzem Martwym, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8. dzień
Śniadanie. Przejazd do Taby, przekroczenie granicy izraelsko – egipskiej i przejazd do Sharm el Sheikh, zakwaterowanie w hotelu (7 nocy), obiadokolacja, nocleg.

9. – 10. dzień
Dwa dni wypoczynku w malowniczym kurorcie. Śniadania i obiadokolacje w hotelu.

11. dzień
Nocna wyprawa na GÓRZĘ MOJŻESZA (śniadanie w formie suchego prowiantu). W programie dnia przejście trasą od klasztoru tzw. „wielbłądzią ścieżką”. Zwiedzanie klasztoru Św. Katarzyny, bazyliki Justyniana z VI wieku, kolekcji ikon oraz biblijnego „gorejącego krzewu”. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

12. dzień
Całodzienny wypoczynek; śniadanie i kolacja w hotelu.

13. dzień
Wyjazd w trasę w godzinach nocnych – około godz. 9.00 przyjazd do KAIRU. W programie dnia zwiedzanie Muzeum Starożytności, Piramid w Gizie, wizyta u stóp Sfinksa; czas wolny w wytwórni perfum; obiad w lokalnej restauracji. W dalszej części dnia zwiedzanie Kairu koptyjskiego – kościół koptyjski i synagoga żydowska. Późnym wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

14. dzień
Całodzienny wypoczynek; śniadanie i obiadokolacja w hotelu.

15. dzień
Śniadanie. Przelot do Warszawy.

Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot samolotem charterowym na trasie Warszawa – Sharm el Sheikh – Warszawa,
– opłaty lotniskowe, graniczne i taksy,
– na miejscu transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wygodne, uchylne siedzenia),
– transfery lotnisko – hotel – lotnisko,
– 14 noclegów w hotelach **** (Egipt) i *** (Izrael) – pokoje 2-os. z łazienkami,
– wyżywienie – 13 śniadań (w tym 2 x suchy prowiant), 1 obiad, 12 obiadokolacji,
– opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
– usługi lokalnego przewodnika,
– opieka rezydenta (podczas pobytu w Egipcie),

– kompleksowe ubezpieczenie
– rezerwacja Mszy św. (tam, gdzie jest to możliwe).

Dodatkowo płatne:

– bilety wstępu zgodnie z programem, przejazd kolejką do Masady, przejażdżka łodzią po Jeziorze Galilejskim, koszt zestawu słuchawkowego,

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39