GRECJA – Śladami św. Pawła

Cena: od 2.855 zł
Termin: do uzgodnienia
Miejsce: Saloniki – Meteora – Termopile – Ateny
Korynt – Epidauros – Nafplion – Mykeny – Osios
Lukas – Delfy – Filippi – Kavala – rejs wokół Athos

1. dzień
Wyjazd wczesnym rankiem. W trakcie jazdy przerwa na obiad w restauracji na terenie Polski. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Suboticy, zakwaterowanie, nocleg. Posiłek we własnym zakresie.

2. dzień
Śniadanie. Przejazd do hotelu w okolicach Salonik, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3. dzień
Śniadanie. SALONIKI – miasto związane z pobytem św. Pawła – bazylika Agia Sofia, Biała Wieża, Rotunda, Łuk Galeriusza. W drugiej części dnia pobyt w VERII – miejscu gdzie św. Paweł skrył się przed Żydami z Salonik. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach miejscowości Kalambaka, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie klasztorów METEORA – zespołu „wiszących” klasztorów wzniesionych na skałach (konieczny odpowiedni strój: zakryte ramiona, panie długie spódnice, panowie długie spodnie); wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. TERMOPILE – miejsce krwawej walki Persów z Grekami (wspólne zdjęcie przy pomniku Leonidasa). Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Aten, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie ATEN – wzgórze Akropolu z Partenonem, Erechtejonem i monumentalnymi Propylejami, świątynia Hefajstosa, portyk kolumnowy Attalosa., Parlament, Stadion Panatenajski, Świątynia Zeusa Olimpijskiego; czas wolny na Place – najbardziej romantycznej i kolorowej części stolicy Grecji. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Loutraki, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie „Małej Pętli Argolidzkiej”: starożytny KORYNT – gdzie św. Paweł pisał swoje listy pasterskie – w programie rzymska agora, świątynia Apollina, mównica, z której wygłaszał kazania Paweł z Tarsu, EPIDAUROS – najlepiej zachowany teatr antyczny, NAFPLION – port, historyczne stare miasto oraz Twierdze Akronafplion, Palamidi, Bourtzi. Na koniec dnia zwiedzanie MYKEN – Twierdza Agamemnona, słynna „Brama Lwów”, Cytadela oraz legendarny grób Agamemnona. Obiadokolacja, nocleg.

7. dzień
Śniadanie. Przejazd do OSIOS LUKAS – zwiedzanie jednego z najlepiej zachowanych klasztorów bizantyjskich. W drugiej części dnia wizyta w DELFACH, które starożytni uważali za środek ziemi. Zwiedzanie Świętego Okręgu ze skarbcami, świątynią Apollina, rzymskim teatrem, stadionem gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie, czakramem oraz wizyta w gimnazjonie. Wieczorem przyjazd do hotelu na Półwyspie Chalkidiki, zakwaterowanie (3 noce), gorąca obiadokolacja, nocleg.

8. dzień
Po śniadaniu przejazd do FILIPPI – pierwszego miasta w Europie, w którym św. Paweł głosił Ewangelię. W drugiej części dnia przejazd do KAVALI – portu, do którego przypłynął św. Paweł rozpoczynając swoją podróż misyjną. Wieczorem powrót do hotelu, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

9. dzień
Po śniadaniu rejs stateczkiem wokół półwyspu ATHOS – Święta Góra, administracyjnie autonomiczna część Grecji, „republika mnichów”, składa się z 20 klasztorów wraz z należącymi do nich pomniejszymi osiedlami i pustelniami. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

10. dzień
Po śniadaniu wyjazd w trasę. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Suboticy, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

11. dzień
Po śniadaniu bezpośredni przejazd do Polski. Przyjazd w późnych godzinach nocnych, zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia zawarte w cenie:
– transport autokarem (klimatyzacja, wygodne uchylne siedzenia),
– 10 noclegów w hotelach **/*** – pokoje 2-os. z łazienkami (bez klimatyzacji),
– wyżywienie – 10 śniadań kontynentalnych, 9 obiadokolacji, 1 obiad na terenie Polski,
– kompleksowe ubezpieczenie,
– opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
– rezerwacje Mszy św. (tam, gdzie jest to możliwe).

Ważne informacje:
– na wyjazd potrzebny jest PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu,
– na bilety wstępu, koszt zestawu słuchawkowego oraz usługi lokalnych przewodników należy przeznaczyć około 110 EURO (wpłata u pilota).

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39