Francja i Włochy 9 dni

Cena: od 2.080 zł
Termin: do uzgodnienia
Miejsce: Mediolan – Turyn – Lyon – Ars
La Salette – Padwa – Wenecja

1. dzień
Przejazd do Bratysłway. Około 14.00 obiad w restauracji na terenie Polski. Zakwaterowanie, nocleg; kolacja we własnym zakresie.

2. dzień
Śniadanie, przejazd do hotelu w okolicy Lido di Jesolo (Włochy), zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień
Śniadanie. Przejazd do MEDIOLANU – Msza św., zwiedzanie katedry, największej budowli gotyckiej Włoch i trzeciego pod względem wielkości kościoła w Europie (po Bazylice Św. Piotra w Rzymie i katedrze w Sewilli). Indywidualna modlitwa przy grobowcu Św. Karola Boromeusza – biskupa Mediolanu. Zwiedzanie kościoła Santa Maria delle Grazie – renesansowego arcydzieła zaprojektowanego przez Bramante ze słynnym freskiem „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci. Przyjazd do hotelu w Acqui Terme, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Wyjazd do TURYNU – w tutejszej katedrze znajduje się najsłynniejsza i najbardziej kontrowersyjna relikwia chrześcijaństwa – Święty Całun, który spowijał ciało Chrystusa zdjętego z krzyża. Całun Turyński przechowywany jest w zamknięciu; w Duomo przy Piazza Castello obejrzeć można jego replikę. Na koniec spacer najwytworniejszą arterią Turynu – Via Roma, którą otaczają wspaniałe pałace, w tym Palazzo Carignano – miejsce narodzin króla zjednoczonych Włoch, Wiktora Emanuela II. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Lyonu, zakwaterowanie, nocleg. Gorący posiłek w restauracji samoobsługowej.

5. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie LYONU – katedra Św. Jana oraz przejazd do ARS – miasteczka, które dzięki Św. Janowi Vianney stało się ważnym ośrodkiem życia religijnego w południowej Francji. Św. Jan był cudotwórcą ukochanym przez tłumy. W naszych czasach został uznany za wzór kapłana podążającego drogą Serca Chrystusowego. Jest patronem wszystkich proboszczów świata. Msza św. Wieczorem przyjazd do Domu Pielgrzyma w Sanktuarium La Salette lub do hotelu w okolicy Grenoble, zakwaterowanie, nocleg. Gorący posiłek w restauracji samoobsługowej.

6. dzień
Śniadanie. Sanktuarium w LA SALETTE – Msza św. u stóp Płaczącej Pani. Około godz. 11.00 wyjazd w kierunku Włoch. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Bovolone, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7. dzień
Śniadanie. Wyjazd do PADWY – w programie: Bazylika Św. Antoniego z grobem Świętego, Msza św. oraz WENECJI – miasta setek kanałów, tysięcy uliczek oraz tylko jednego placu – Placu Świętego Marka uważanego za „salon Europy”; spacer do Mostu Westchnień, Wieży Zegarowej, zwiedzanie Bazyliki Św. Marka (pobyt przez około 3 godziny); przejażdżka barką wodną. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Lido di Jesolo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8. dzień
Śniadanie. Wyjazd w trasę, w programie dnia bezpośredni przejazd do Bratysławy. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. dzień
Śniadanie. Powrót do Polski.

Program ramowy, może ulec zmianie.

Świadczenia zawarte w cenie:
– transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video lub DVD, wygodne, uchylne siedzenia),
– 8 noclegów w hotelach **/*** – pokoje 2-3-os. z łazienkami,
– wyżywienie – 8 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji, 1 obiad,
– opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
– kompleksowe ubezpieczenie
– rezerwacja Mszy św. (tam, gdzie jest to możliwe).

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39