LITWA – Szlakiem Bałtyckim

Szlakiem Bałtyckim 6 dni

Cena: od 1270 zł
Termin: do uzgodnienia

Wigry – Kowno – Szydłowo – Szawle – Wilno – Ponary – Troki

1. dzień
W programie dnia przejazd nad WIGRY – Msza św. i zwiedzanie klasztoru położonego w samym centrum Wigierskiego Parku Narodowego (rejs statkiem po jeziorze Wigry). W dniach 8-10 czerwca 1999 r. Wigry stały się miejscem modlitewnej zadumy Papieża-Polaka. Właśnie tu, latem 1958 r., na ziemi suwalskiej – na Czarnej Hańczy, Karol Wojtyła dowiedział się o czymś szczególnym. Postanowieniem z 8 lipca 1958 r. papież Pius XII, na trzy miesiące przed swoją śmiercią, nominował księdza Karola na biskupa tytularnego i sufragana krakowskiego. Obiad. Wieczorem przyjazd do hotelu.

2. dzień
Śniadanie. Przyjazd do KOWNA – spacer po Starym Mieście; na największą uwagę zasługują tu ruiny zamku z XIII-XVI w. – cichego świadka bitew, jakie toczyły się pomiędzy Litwą a rycerzami zakonu krzyżackiego; zwiedzanie katedry Św. Piotra i Pawła (XV-XVII w.) i ratusza (XVI-XVIII w.). Odwiedzenie Sanktuarium Maryjnego w SZYDŁOWIE – miejsca objawień Matki Bożej; wspólna modlitwa w kaplicy z kamieniem, na którym odbite są ślady stóp Matki Bożej. Zameldowaniew w hotelu w Szawlach. Obiadokolacja, nocleg.

3. dzień
Śniadanie. SZAWŁY – tu znajduje się Góra Krzyży z dziesiątkami tysięcy symboli męki Chrystusa wykonanymi z drewna, metalu, granitu, kamienia. Msza św. zakwaterowanie w Wilnie (3 noce). Obiadokolacja, nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Msza św. u stóp Ostrobramskiej Pani oraz zwiedzanie WILNA (z przewodnikiem); katedra z kaplicą św. Kazimierza i podziemiami, Góra Gedymina, kościół św. Jana, Uniwersytet Wileński, barokowy kościół św. Piotra i Pawła, wizyta w mieszkaniu Mickiewicza w zaułku Bernardyńskim, zwiedzanie cerkwi Ducha Świętego. Obiadokolacja, nocleg.

5. dzień
Śniadanie. PONARY, gdzie w okresie 1941–1944 znajdował się jeden z największych ośrodków zagłady na Litwie. Zginęło tam ponad 100 tys. osób – Żydów, Polaków (inteligencja wileńska, żołnierze AK), Rosjan, Białorusinów, Cyganów i komunistów litewskich. W drugiej części dnia powrót do WILNA i zwiedzanie cmentarza na Rossie (pochowanych jest tutaj wielu zasłużonych dla kultury i nauki osób. Złożeni są tu też żołnierze polegli w walkach o Wilno w latach 1919-20. Pośród grobów żołnierzy spoczywa Maria z Bilewiczów Piłsudska i serce Marszałka złożone w urnie u jej stóp); wspólna modlitwa przed Obrazem Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Msza św.; czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

6. dzień
Msza Św. i śniadanie. TROKI – miasteczkO położone na przesmyku między jeziorami z dominującym w krajobrazie imponującym gotyckim zamkiem z XV w. – niegdyś siedzibą księcia Witolda. Zwiedzanie zamku (z przewodnikiem), spacer malowniczymi uliczkami miasta oraz „rzut oka” na kinessę (świątynię karaimską) oraz domy Karaimów. Powrót do Polski.

Świadczenie zawarte w cenie:
transport autokarem (klimatyzacja, video lub DVD,wygodne, uchylne siedzenia),
5 noclegów w hotelach **/*** – pokoje 2-3-os. z łazienkami,
wyżywienie – 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
kompleksowe ubezpieczenie,
opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
rezerwacja Mszy św. – tam gdzie jest to możliwe.

Dodatkowo płatne:
rejs po Wigrach,
usługi lokalnych przewodników (Kowno, Wilno, Troki).

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39