Węgry, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Austria

Maryjo Panno wysłuchaj nas 9 dni

Cena: od 2.199
Termin: do uzgodnienia
Miejsce: Węgry, Bośnia i Hercegowina,
Chorwacja, Austria

1. dzień
Przejazd do hotelu w Budapeszcie, zakwaterowanie (2 noce), obiadokolacja, nocleg.

2. dzień
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie BUDAPESZTU – Kaplica w Grocie, kościół św. Macieja, Baszta Rybacka, Bazylika Św. Stefana, Parlament, Góra Gellerta, Plac Bohaterów. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

3. dzień
Śniadanie. Przejazd do ANDOCS – sanktuarium z cudowną figurą Matki Boskiej; tu na znak dziękczynienia za wysłuchanie próśb, pielgrzymi ofiarowują Madonnie suknie, a nie wota – jak to ma miejsce w innych sanktuariach. W drugiej części dnia przejazd do SZEKESFEHERVAR – pierwsza stolica Węgier, pozostałości pałacu Gezy, Mauzoleum Św. Stefana, czas wolny na Starówce. Na koniec krótkie zwiedzanie VESZPREM – wzgórze zamkowe, Pałac Biskupi, Katedra św. Michała. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Jeziora Balaton, obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

4. dzień
Śniadanie. Czas wolny nad JEZIOREM BALATON. Około południa wyjazd w trasę. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Medjugorje, zakwaterowanie (2 noce), obiadokolacja, nocleg.

5. dzień
Śniadanie. Pobyt w MEDJUGORJE – miejscu, w którym 24 czerwca 1981 roku miało miejsce niezwykłe objawienie. Sześcioro nastolatków było świadkami cudownego objawienia Najświętszej Marii Panny. W programie pobytu: wspólny różaniec, Msza święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, adoracja dziękczynna Krzyża Pańskiego, wejście na Górę Objawień – modlitwa różańcowa, spotkania z osobami widzącymi oraz ich opiekunami duchownymi (są one uzależnione od zdrowia i czasu poświęconego pielgrzymom, dlatego też nie ponosimy za nie odpowiedzialności), spotkanie ze wspólnotą siostry Elwiry – wspólnota Mariańska – Oaza Pokoju. Obiadokolacja, nocleg.

6. dzień
Po Mszy św. i śniadaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i kontemplację. Około godz. 11.00 wyjazd do malowniczego kurortu NEUM – tu w drugiej części dnia czas wolny na plaży. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Neum, obiadokolacja, nocleg.

7. dzień
Wyjazd z hotelu około godz. 6.00 (śniadanie w formie suchego prowiantu). W programie dnia zwiedzanie Narodowego Parku JEZIOR PLITWICKICH, którego największą atrakcją jest 16 jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Wieczorem przyjazd do hotelu w miejscowości Kraljevica, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8. dzień
Śniadanie, wyjazd do MARIAZELL – austryjackiego Sanktuarium Trzech Narodów. Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie BRATYSŁAWY – katedra Świętego Marcina – dawny kościół koronacyjny królów węgierskich (świadczy o tym korona umieszczona na czubku wieży), spacer po Starym Mieście; czas wolny. Około godz. 12.00 wyjazd w drogę powrotną.

Program ramowy, może ulec zmianie.

Świadczenia zawarte w cenie:
– transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video lub DVD, wygodne, uchylne siedzenia),
– 8 noclegów w hotelach ** – pokoje 2-os. z łazienkami,
– wyżywienie – 7 śniadań kontynentalnych (w tym – 1 suchy prowiant), 8 obiadokolacji,
– kompleksowe ubezpieczenie – pakiet Signal Iduna (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, Koszty Leczenia, Bagaż),
– opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
– rezerwacja Mszy św. (tam, gdzie jest to możliwe).

WAŻNE:
– na wyjazd potrzebny jest PASZPORT ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu,
– na bilety wstępu, koszt zestawu słuchawkowego oraz ewentualne usługi lokalnych przewodników należy przeznaczyć około 70 EURO (wpłata u pilota w autokarze),
– program przewiduje wejście na Kriżevac w Medjugorie – po kamieniach; konieczne jest posiadanie wygodnego obuwia, cieplejszej kurtki i latarki,
– każdy uczestnik winien mieć ze sobą radio ze słuchawkami (z wysoką częstotliwością FM).

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39