UKRAINA -Na granicy Wschodu i Zachodu

Na granicy Łacińskiego Zachodu
i Bizantyjskiego Wschodu 5 dni

Cena: od 820 PLN
Termin: do uzgodnienia

Żółkiew – Olesko – Podhorce – Poczajów – Krzemieniec – Zbaraż – Złoczów – Lwów

Program:

1. dzień
Wyjazd. Zwiedzanie ŻÓŁKWI – miejscowość założona w 1603 r. przez Hetmana Stanisława Żółkiewskiego; renesansowy kościół (nagrobki Żółkiewskich i Sobieskich), ruiny zamku z pocz. XVII w., klasztor Dominikanów z 1655 r. I tak w latach 1687-1690 zbudowano ratusz miejski, w latach 1688 – 1690 arsenał, dwa drewniane kościoły i szpital. Król finansował również rozbudowę synagogi (1689r.) oraz zlecił przebudowę i rozbudowę starej kolegiaty, czyniąc z niej mauzoleum rodów Żółkiewskich i Sobieskich. Zwiedzanie kolegiaty. Wieczorem przyjazd do hotelu na przedmieściach Lwowa, zakwaterowanie (2 noce), obiadokolacja, nocleg.

2. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie LWOWA (niezwykle bogatego w zabytki od zarania, wielonarodowościowego miasta łączącego dwie kultury – łacińskiego Zachodu i bizantyjskiego Wschodu, pięknie położonego na siedmiu pagórkach). Spacer Aleją Swobody (wieńczą ją z jednej strony pomnik Mickiewicza a z drugiej słynna Opera Lwowska), greckokatolicka katedra św. Jura, spacer po Parku Stryjskim, Politechnika, wjazd na Górę Zamkową z Kopcem Unii Lubelskiej, Miejska Galeria Malarstwa, kościół św. Elżbiety, zabytkowy dworzec, lwowska Starówka – rynek, katedra Łacińska, kaplica Boomów, Dzielnica Ormiańska, Apteka Muzeum, Cerkiew Wołoska. Czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

3. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie „Skarbów Złotej Podkowy”. Na początek OLESKO – zamek, miejsce urodzin króla Jana III Sobieskiego, filia Lwowskiej Galerii Obrazów, następnie PODHORCE – zamek Koniecpolskich, kościół W. Rzewuskiego, drewniana cerkiew i ogrody pałacowe. Kolejnym etapem będzie POCZAJÓW ze słynną prawosławną Ławrą Poczajowską (kobiety koniecznie muszą mieć na głowie ciemne chustki oraz długie spódnice. Chustki i spódnice można wypożyczyć w ławrze, ale zdecydowanie polecamy mieć własne). Na koniec dnia zwiedzanie KRZEMIEŃCA – muzeum Słowackiego, spacer po mieście. Przy dobrej pogodzie wjazd na Górę Królowej Bony skąd rozpościera się cudowna panorama. Wieczorem przyjazd do hotelu w Krzemieńcu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień
Śniadanie, przejazd do Lwowa. Po drodze zwiedzanie zamku w ZBARAŻU, opisanego w trylogii Sienkiewicza oraz Pałacu Sobieskich w ZŁOCZOWIE. Późnym popołudniem przyjazd do Lwowa, czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu na przedmieściach Lwowa, zakwaterowanie (2 noce), obiadokolacja, nocleg.

5. dzień
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu; w programie dnia wizyta na cmentarzach LWOWA – Łyczakowskim (spoczywa tu min. Maria Konopnicka i Gabriela Zapolska) i Orląt Lwowskich, czas wolny. Około 12.00 wyjazd do Polski, przyjazd przed parafię w późnych godzinach wieczornych.

Program ramowy, może ulec zmianie.

Świadczenia zawarte w cenie:

– transport autokarem (klimatyzacja, video lub DVD, wygodne uchylne siedzenia),
– 4 noclegi w hotelach **/*** – pokoje 2-os. z łazienkami,
– wyżywienie – 4 śniadania, 4 obiadokolacje,- kompleksowe ubezpieczenie Signal Iduna S.A (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, Koszty Leczenia, Bagaż),
– opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
– usługi miejscowego przewodnika,
– opłaty graniczne,
– rezerwacja Mszy św. – tam, gdzie jest to możliwe.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39