CYPR – Śladami św. Pawła i Barnaby

Cypr – Śladami św. Pawła i Św. Barnaby, 9 dni

Nikozja – Limassol – Pafos
Góry Troodos – Larnaka – Kalopanayiotis

Cena: od 3.999 zł
Termin: do uzgodnienia
Miejsce: Cypr

Program przy wylocie z Warszawy, możliwe wyloty z innych miast:

1. dzień
Przelot z Warszawy do Larnaki. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Limassol, zakwaterowanie, nocleg. Wieczorny posiłek we własnym zakresie.

2. dzień
Spacer. Stare Miesto w LIMASSOL: Kourion – ruiny jednego z najważniejszych starożytnych państw – miast – „Domu Eustoliosa”, wczesnochrześcijańskiej bazyliki. Przejazd przez teren uprawy winnej latorośli i spacer po wiosce OMODOS – zwiedzanie Klasztoru Krzyża Świętego. Obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

3. dzień
Śniadanie. NIKOZJA – zwiedzanie Katedry św. Jana i Muzeum Bizantyjskiego, spacer po mieście. Obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

4. dzień
Śniadanie. Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. Przystanek przy Petra tou Romiou – legendarnym miejscu narodzin Afrodyty. Zwiedzanie PAFOS: ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki, Pręgierz św. Pawła, kościół Ayia Kyriaki, Zamek Bizantyjski, mozaiki w Domu Dionizosa. W drodze powrotnej zwiedzanie Klasztoru św. Neofitosa. Obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

5. dzień
Po śniadaniu zwiedzanie Klasztoru św. Jana w KALOPANAYIOTIS – miejsca, gdzie św. Paweł i Barnaba ochrzcili św. Heraclidiosa. W dalszej kolejności dnia KYKKO – największy i najbogatszy klasztor na wyspie, a także nawiedzenie grobu arcybiskupa Makariosa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

6. dzień
Po śniadaniu wycieczka po tureckiej (północnej) części Cypru. W programie: FAMAGUSTA z Klasztorem św. Barnaby – miejsce pochówku Apostoła, SALAMINA, KYRENIA. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

7. dzień
Po śniadaniu przejazd do wioski LEFAKRA znanej z rzemiosła, rzeźb wykonanych ręcznie i architektury. W dalszej kolejności przejazd do LARNAKI – zwiedzanie Kościoła i Grobu Św. Łazarza; czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

8. dzień
Po śniadaniu zwiedzanie kościołów bizantyjskich wpisanych na listę UNESCO w GÓRACH TROODOS: „Panayia tis Podithou”, „Ayios Nikolaos tis Stegis” oraz „Panayia tou Araka”. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

9. dzień
Śniadanie we własnym zakresie. Nocny transfer na lotnisko, odprawa i wylot do Polski. Przylot do Warszawy, zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot liniami rejsowymi na trasie Warszawa – Larnaka – Warszawa,
– transport autokarem (uchylne siedzenia, klimatyzacja),
– 8 noclegów w hotelach ** – pokoje 2-3-os. z łazienkami,
– wyżywienie – 7 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji,
– kompleksowe ubezpieczenie – pakiet Signal Iduna (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, Koszty Leczenia, Bagaż),
– opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
– rezerwacje Mszy św. (tam, gdzie jest to możliwe).

Dodatkowo płatne:
– na bilety wstępu do obiektów i muzeów, koszt zestawu słuchawkowego oraz ewentualne usługi lokalnych przewodników należy przeznaczyć około 100 EURO (wpłata u pilota w autokarze).

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39