AUSTRIA – Nad Dunajem

Nad pięknym, modrym Dunajem
 

Melk – Wiedeń – Pałac Schonbrunn – Belweder

Cena: od 950 PLN
Termin: do uzgodnienia
Miejsce: Austria

Program

1. dzień
Ok. godz. 01.30 wyjazd w trasę. Około godz. 14.00 przyjazd do miejscowości MELK. Zwiedzanie barokowego opactwa benedyktyńskiego; Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie (3 noce), obiadokolacja, nocleg.

2. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie WIEDNIA – Pałac Schonbrunn – letnia rezydencja cesarska, zbudowana za panowania Marii Teresy (kaplica pałacowa z pięknymi freskami, skarbiec koronny, apartamenty cesarskie, powozownia z kolekcją powozów, sań i automobili). Spacer po ogrodach, które wiosną i latem rozkwitają symfonią barw. Na ich rozległym terenie znajdują się ruiny rzymskie (obecnie miejsce letnich koncertów), Fontanna Neptuna oraz wieńcząca wzgórze Glorietta. Obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

3. dzień
Śniadanie. WIEDEŃ – na początek Msza św. w kościele na Kahlenbergu. Wzgórze to znane jest każdemu Polakowi jako miejsce początku potężnej szarży husarii Sobieskiego podczas odsieczy wiedeńskiej. Przejazd staromiejską obwodnicą zwaną „Ringiem”, przy której znajdują się budynki Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego. Spacer przez Ogrody Belwederu (kompleks pałacowy zbudowany przez księcia Eugeniusza Sabaudzkiego) do kościoła Karola Boromeusza. Zwiedzanie Hofburg – zimowej rezydencji cesarskiej ze słynnym skarbcem. Spacer po starówce i zwiedzanie gotyckiej Katedry św. Szczepana, słynnej ze swoich kolorowych dachówek. Obiadokolacja, nocleg.

4. dzień
Śniadanie. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Świadczenie zawarte w cenie:
– transport autokarem (uchylne siedzenia, video lub DVD, klimatyzacja),
– 3 noclegi w hotelu **/*** w Bratysławie – pokoje 2-os. z łazienkami,
– wyżywienie – 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
– kompleksowe ubezpieczenie
– opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
– usługi lokalnego przewodnika,
– rezerwacja Mszy św. – tam gdzie jest to możliwe.

Dodatkowo płatne:
– na bilety wstępu do obiektów i muzeów oraz koszt zestawu słuchawkowego należy przeznaczyć około 60 EURO (wpłata u pilota w autokarze).

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39