ARMENIA – Kraj Arki Noego

PIELGRZYMKA DO ARMIENII, 8 dni

Cena: od 4.480 zł
Termin: do uzgodnienia
Miejsce: Warszawa – Erewań – Garni
Sevan – Hayravank – NoratusDiliJjanKhor
VirapNoravank – Areni – Jermuk
KhndzoreskTatev – Erewań – Warszawa

Przykład programu przy wylocie z Warszawy, możliwe wyloty z innych miast:

1. dzień
Przelot  z Warszawy do Erewania.

2. dzień
Po nocnym przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas na odpoczynek, śniadanie w hotelu. Zwiedzanie ERWANIA: Muzeum Manuskryptów Matenadaran, gdzie przechowywana jest pierwsza Biblia napisana w języku armeńskim, Muzeum  Historii Powstania Erewania, wytwórnia brandy z pokazem procesu destylacji, degustacja smaków wieloletniego wina i słynnej brandy „Noego”. Obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

3. dzień
Śniadanie. Wizyta w Muzeum Historii Armenii. Zwiedzanie GARNI – pogańskiej świątyni z I w p.n.e. W dalszej kolejności przejazd do częściowo wykutego w skale klasztoru w GEGHARDZIE – „Świętej Włóczni” – wpisanego wraz z otaczającą doliną na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

4. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie EJMIATSINU – duchowej stolicy Armenii: kościoły 3 dziewic: katedra będąca centrum ormiańsko-gregoriańskim (z ważnymi relikwiami – m.in. Święta Włócznia, która przebiła bok Chrystusa, relikwie Arki Noego oraz relikwiarz z kawałkiem drewnianego Krzyża Chrystusowego), Kościół św. Hripsimeh, Bazylika św. Gayaneh. W dalszej części dnia przejazd do ZWARTNOTS – zwiedzanie ruin świątyni z VII w. Obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

5. dzień
Śniadanie. Przejazd nad jezioro SEVAN – „ormiańską perłę”, będącej drugim co do wysokości położenia (2000 m n.p.m.) jeziorem na świecie. Zwiedzanie NORATUS – zabytkowego cmentarza, gdzie zachowało się blisko 1000 średniowiecznych nagrobków. Na koniec przejazd do DILIJAN z klasztorem, który stał się wielkim kulturalnym i duchowym centrum regionu w XII wieku. Obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

6. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie klasztoru KHOR VIRAP, związanego z Grzegorzem Oświecicielem, który wprowadził chrześcijaństwo w Armenii. Na trasie widok na świętą górę ARARAT – nieśmiertelny symbol Armenii. NORAVANK – zwiedzanie przepięknie położonego wśród skał klasztoru oraz pobliskiej jaskini, gdzie archeolodzy odkryli wytwórnię win sprzed 6000 lat oraz najstarszy na świecie, skórzany but sprzed blisko 5500 lat. Wieczorem przejazd do hotelu w Jermuk, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

7. dzień
Śniadanie. KHNDZORESK – słynąca z malowniczych formacji skalnych i jaskiniowej osady. Zwiedzanie zespołu klasztornego TATEV, do którego dojechać można najdłuższą kolejką linową na świecie (5,7 km długości). Widok na Diabelski Most na rzece Vorotan. Przyjazd do hotelu w Erewaniu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Miejsce Mszy św. – do ustalenia.

8. dzień
Śniadanie. Przelot do Warszawy.

Program ramowy, może ulec zmianie.

Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot liniami rejsowymi na trasie Warszawa – Erewań – Warszawa,
– transport autokarem (uchylne siedzenia, klimatyzacja),
– 6 noclegów w hotelach *** – pokoje 2-os. z łazienkami,
– wyżywienie – 7 śniadań, 6 obiadokolacji,
– ubezpieczenie
– opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
– usługi lokalnego przewodnika,
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
– rezerwacja Mszy św. – tam gdzie jest to możliwe.

Dodatkowo płatne:

– usługi lokalnego przewodnika,
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39