ROSJA i LITWA

Pielgrzymka litewsko – rosyjskim szlakiem

10 dni

Cena: od 2.575 zł
Termin: do uzgodnienia

Wilno – Ponary – Agłona – Psków – Nowogród Wielki – Miednoje – Twer – Katyń – Kowno – Wigry

Przykład programu przy wyjeździe z Warszawy, możliwe wyloty z innych miast:

1. dzień
Godz. 06.00 podstawienie autokaru przed parafię, godz. 6.30 wyjazd w trasę; przejazd na Litwę. W programie dnia zwiedzanie WILNA (z przewodnikiem):  katedra z kaplicą św. Kazimierza i podziemiami, Góra Gedymina, kościół św. Jana, Uniwersytet Wileński, barokowy kościół św. Piotra i Pawła, wizyta w mieszkaniu Mickiewicza w zaułku Bernardyńskim, zwiedzanie cerkwi Ducha Świętego. Msza św. u stóp Ostrobramskiej Pani. Wieczorem przyjazd do hotelu w Wilnie, zakwaterowanie (2 noce), gorąca kolacja, nocleg.

2. dzień
Po śniadaniu przejazd do miejscowości PONARY, gdzie znajdował się największy ośrodek zagłady na Litwie. W drugiej części dnia powrót do WILNA i zwiedzanie cmentarza na Rossie; wspólna modlitwa przed Obrazem Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Msza św.; czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

3. dzień
Po śniadaniu przejazd do miejscowości AGŁONA – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej. W programie zwiedzanie terenów dawnego klasztoru Dominikanów oraz bazyliki z cudownym obrazem MB Loretańskiej. Wieczorem przyjazd do hotelu okolicy Agłony, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

4. dzień
Po śniadaniu przejazd do PSKOWA – zwiedzanie cerkwi św. Trójcy oraz Kremla. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Pskowa, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

5. dzień
Po śniadaniu przejazd do NOWOGRODU WIELKIEGO: zwiedzanie Kremla, soboru Sofijskiego i klasztoru Jurjewskiego. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Nowogrodu, zakwaterowanie w hotelu, gorąca obiadokolacja, nocleg.

6. dzień
Po śniadaniu przejazd do MIEDNOJE – indywidualna modlitwa na Cmentarzu Wojennym. W drugiej części dnia zwiedzanie TWERU – kreml  z katedrą, cerkwie: Biełoj Troicy oraz Wozniesienija, Plac Fontann z zespołem budowli klasycystycznych. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Tweru, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

7. dzień
Po śniadaniu przyjazd do SMOLEŃSKA – wspólna modlitwa w miejscu katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Przejazd do KATYNIA – cmentarz zawiera sześć dużych grobów zbiorowych ze szczątkami oficerów i dwie mogiły generałów. Wspólna modlitwa. Msza św. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Smoleńska, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

8. dzień
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Łotwy. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Daugavpils, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

9. dzień
Po śniadaniu przejazd do KOWNA – spacer po Starym Mieście; na największą uwagę zasługują tu ruiny zamku z XIII-XVI w. – cichego świadka bitew, jakie toczyły się pomiędzy Litwą a rycerzami zakonu krzyżackiego; zwiedzanie katedry Św. Piotra i Pawła i ratusza. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Kowna, zakwaterowanie, gorąca obiadokolacja, nocleg.

10. dzień
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. W programie dnia WIGRY – Msza św. i zwiedzanie klasztoru położonego w samym centrum Wigierskiego Parku Narodowego (rejs statkiem po jeziorze Wigry). Latem 1958 r. na Czarnej Hańczy Karol Wojtyła dowiedział się o nominacji na biskupa tytularnego i sufragana krakowskiego. Przyjazd przed parafię w godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia zawarte w cenie:
transport autokarem (klimatyzacja, video lub DVD, wygodne uchylne siedzenia),
9 noclegów w hotelach **/*** – pokoje 2-3-os. z łazienkami,
wyżywienie – 9 śniadań kontynentalnych, 9 obiadokolacji,
kompleksowe ubezpieczenie – pakiet Signal Iduna (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, Koszty Leczenia, Bagaż),
opieka wykwalifikowanego pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
usługi lokalnych przewodników (tam, gdzie jest to konieczne),
koszt wizy rosyjskiej,
rejs statkiem po Wigrach,
rezerwacja Mszy św. (tam, gdzie jest to możliwe).

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39