HISZPANIA I PORTUGALIA

PIELGRZYMKA DO HISZPANII I PORTUGALII

Termin: do uzgodnienia

Ilość dni: 8
Miejsce: Hiszpania i Portugalia

Program przy wylocie z Warszawy, możliwe wyloty z innych miast:

1 dzień:
Przelot do Madrytu. Przejazd do Avili: nawiedzenie kościoła karmelitańskiego (miejsce urodzenia św. Teresy), spacer po zabytkowej części miasta. Przejazd do Salamanki, zwiedzanie: Plaza Mayor, Uniwersytet, stara i nowa katedra, Dom pod Muszlami, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Tomar: misto słynie przede wszystkim z zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego, będącego po części wzorcowym przykładem sztuki manuelińskiej. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium w Fatimie – zapoznanie się z historią tego miejsca i historią objawień. Uczestnictwo w uroczystościach w sanktuarium: Różaniec, procesja, Msza św. międzynarodowa. Po południu: Droga Krzyżowa, zwiedzanie domów dzieci w miejscowości Aljustrel oraz miejsc objawień w Valinhos i Loca do Cabeço. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Całodzienny wyjazd do klasztorów w Batalha i Alcobaça oraz do miejscowości rybackiej Nazare (kościół Matki Bożej z Nazare). Po południu odpoczynek na plaży. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień:
Śniadanie. Całodzienny wyjazd do Lizbony – zwiedzanie dzielnicy Belem (klasztor Hieronimitów, Wieża Betlejemska, Pomnik Odkryć Geograficznych), zwiedzanie dzielnicy Alfama (katedra, kościół św. Antoniego), panorama miasta z Zamku św. Jerzego. Nawiedzenie sanktuarium w Santarem – miejsca Cudu Eucharystycznego. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, nocleg.

6 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Toledo: krótki spacer po średniowiecznym mieście: Katedra, zamek Alkazar, przejazd na nocleg do Madrytu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie kompleksu klasztorno-pałacowego El Escorial oraz Doliny Poległych: pomnika-mauzoleum ofiar hiszpańskiej wojny domowej. Zwiedzanie Madrytu: Plac Puerta del Sol, Plaza Mayor, Pałac Królewski, Katedra, Plac Cibeles, zwiedzanie kolekcji malarstwa hiszpańskiego w Muzeum Prado (El Greco, Velázquez, Murillo, Goya). Obiadokolacja, nocleg.

8 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko. Wylot o godzinie 09:25. Przylot do Warszawy o godzinie 13:00.

Świadczenia zawarte w cenie:
– Przelot samolotem na trasie Warszawa – Madryt – Warszawa
– 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej **/*** w pokojach 2 – 3 osobowych
– 7 śniadań, 7 obiadokolacji (napoje do płatne dodatkowo)
– transport autokarem podczas wycieczki
– opieka pilota wycieczek, przewodnika w Madrycie
– ubezpieczenie NNW i KL oraz bagażu

Dodatkowo płatne:
Wstępy do zwiedzanych obiektów oraz przewodnicy miejscowi – ok. 60 Euro oraz ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu.

Istnieje możliwość modyfikacji programu, w tym celu prosimy o kontakt telefoniczny

lub mailowy z biurem.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39