Pielgrzymka do Trewiru, gdzie przechowywana jest tunika Jezusa.

Cena: 1.495 zł, 6 dni
Termin: do uzgodnienia
Miejsce: Niemcy

Program przy wyjeździe z Warszawy, możliwe wyjazdy z innych miast:

1. dzień
Całodzienny przejazd. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Kolonii, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2. dzień – Kolonia
Śniadanie. Zwiedzanie KOLONII – tutejsza zdobna bliźniaczymi iglicami gotycka katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny należy do najwspanialszych świątyń w Europie. Jest to imponująca pięcionawowa bazylika z witrażami z XIV w. i dębowym krucyfiksem sprzed 976 roku. W programie pobytu; zwiedzanie bazyliki, spacer po starówce oraz krótki czas wolny. TREWIR – jedeno z najstarszych niemieckich miast z zabytkami z czasów rzymskich. W programie nawiedzenie katedry, w której przechowywana jest Tunika Jezusa, Msza św.. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Trewiru, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. dzień – Echternach
Śniadanie. Zwiedzanie ECHTERNACH – tutejsze opactwo założone zostało przez irlandzkiego misjonarza Wilibrorda, który zasłynął z leczenia epileptyków. Szczególnie wielu pielgrzymów zbiera się tu zawsze we wtorek po Zielonych Świątkach, kiedy odbywa się wspaniała taneczna procesja. LUXEMBURG – katedra Najświętszej Maryi Panny, plac Konstytucji, pałac książęcy (z zewnątrz), fragmenty cytadeli, spacer nad dzielnicą Grund ulicą de la Corniche, czyli najpiękniejszym „balkonem” Europy. Zwiedzanie Sanktuarium w BEAURAING. Tu w latach trzydziestych XX wieku pięciorgu dzieciom ukazała się Matka Boska, która czczona jest jako Matka Boża Królowa Niebios. Msza św. w kaplicy objawień. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Beauraing, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. dzień – Bruksela-Benneux
Śniadanie. Zwiedzanie BRUKSELI – spacer po starówce: Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratusz miejski), symbol miasta – fontanna Manekin Pis. „Rzut oka” na miasto z okien autokaru – Atomium, Pałac Królewski, dzielnica Unii Europejskiej, Pałac Sprawiedliwości. Pobyt w BANNEUX – belgijskim narodowym sanktuarium Matki Bożej Ubogich. Maryja ukazała się tutaj jedenastoletniej Marietcie Beco, dokładnie w dniu 75 rocznicy objawień w Lourdes. Msza św. w kaplicy objawień. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Liege, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5. dzień – Maastricht
Śniadanie. Zwiedzanie MAASTRICHT – nawiedzenie sanktuarium Maryi Gwiazdy Morza. W kaplicy, gdzie znajduje się średniowieczna rzeźba Maryi, wierni doświadczają wielu łask i cudów, Msza św.. Kolejnym etapem pielgrzymki będzie pobyt w AKWIZGRANIE – w tutejszej katedrze Najświętszej Panny Maryi znajdują się liczne relikwie – m.in. szczątki Krzyża Chrystusa, suknia Maryi z żółtawo – białej bawełny, przesiąknięta krwią chusta na biodra z Krzyża Chrystusa i inne. Na koniec wizyta w KEVELAER – drugim co do wielkości Sanktuarium Maryjnym w Niemczech (Kaplica Łask z cudownym wizerunkiem Maryi Pocieszycielki, Kaplica Świec, Bazylika Wniebowzięcia NMP). W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Essen, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. dzień
Śniadanie. Przejazd do Polski.

Program ramowy, może ulec zmianie.

Świadczenia zawarte w cenie:
transport autokarem (uchylne siedzenia, video lub DVD, barek, klimatyzacja),
5 noclegów w hotelach **/*** (okolice Kolonii 1, okolice Trewiru 1, okolice Beauraing 1, okolice Liege 1, okolice Essen 1) – pokoje 2-os.z łazienkami,
wyżywienie – 5 śniadań (kontynentalnych), 5 gorących obiadokolacji,
ubezpieczenie,
opieka pilota podróżującego z grupą na całej trasie,
rezerwacja Mszy św. – tam gdzie jest to możliwe.

Dodatkowo płatne:
na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i muzeów, zestaw słuchawkowy oraz usługi lokalnych przewodników należy przeznaczyć około 60 EURO
napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne.

UWAGA:
Śniadania podawane na całej trasie to tzw. śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa); gorące obiadokolacje są obfite (dwa dania, deser) i podawane są w godz. 19.00 – 20.30,

Pilotom towarzyszącym grupie NIE WOLNO oprowadzać po muzeach i innych obiektach zamkniętych.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39