JAPONIA – W krainie Samurajów

JAPONIA – 8 dni w krainie Samurajów

od 5500 zł/os.* – przy grupie min. 20 uczestników
* ceny imprez lotniczych z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych kalkulujemy indywidualnie dla każdej grupy

Program:

1 dzień

Wylot z Warszawy do Tokio.

2 dzień

Przylot do Tokio, przejazd do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek po podróży. Następnie wycieczka przybliżająca kulturę Japonii (metrem) z japońską ceremonią picia herbaty. Nocleg w hotelu w Tokio.

3 dzień

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Tokyo: mauzoleum cesarza Meiji, twórcy współczesnej potęgi Japonii i położoną nieopodal dzielnice handlowo rozrywkową Harajuku. Następnie tysiącletnia świątynia Asakusa oraz spacer ulicą handlową Nakamise. Na zakończenie Wschodni Ogród Pałacowy – jedyna część Pałacu Cesarskiego dostępna dla zwiedzających. Po południu powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień

Po śniadaniu przejazd do Nikko: zwiedzanie kompleksu świątynnego: m.in. Świątynia Toshogu z pagodą z XVIII wieku oraz słynna w Japonii figurka śpiącego kota. Następnie świątynia Rinnoji z Pawilonem Trzech Buddów i złoconym wizerunkiem bogini miłosierdzia Kannon oraz skarbcem. Następnie wizyta w destylarni sake. Wieczorem powrót do hotelu w Tokio.

5 dzień

Po śniadaniu przejazd do Hakone: zwiedzanie wulkanicznej Doliny Owakudani. Następnie przejazd pod Górę Fuji (3776 m n.p.m.) – najwyższy szczyt i symbol Japonii. Po południu przejazd do Hamamatsu. Zakwaterowanie i nocleg.

6 dzień

Po śniadaniu przejazd do Kioto. Zobaczymy świątynię Kinkaku-ji (Świątynia Złotego Pawilonu zwana również Rokuon-ji – Świątynią w Ogrodzie Jeleni) – budowla pochodzi z XIV wieku. Następnie buddyjska Świątynia Kyomizu (Czysta Woda) – wpisana na listę dziedzictwa UNESCO, założona w VIII w. Następnie spacer dzielnicą gejsz – Gion, założoną w średniowieczu naprzeciwko sanktuarium Yasaka. Przejazd do Osaki, zakwaterowanie i nocleg.

7 dzień

Po śniadaniu wycieczka po Osace (metrem). Zwiedzanie: Zamek w Osace – pochodząca z XVI w konstrukcja jest jednym z symboli Japonii i odegrała ważną rolę w zjednoczeniu kraju w XVI w. Następnie Świątynia Shitenoji. Na koniec dzielnica Namba- centrum handlu, rozrywki i życia nocnego.

8 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Warszawy.

Świadczenia zawarte w cenie:

– Przelot samolotem na trasie Warszawa – Tokyo, Osaka – Warszawa (z przesiadkami),
– opłaty lotniskowe,
– transport metrem, klimatyzowanymi autokarami lub busami,
– zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2- osobowych,
– wyżywienie: śniadania w formie bufetu,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek oraz miejscowego przewodnika.

Dodatkowo płatne:

Bilety wstępu oraz przewodnicy miejscowi ok.320 USD.
Dopłaty do obiadokolacji.
Zestaw słuchawek – 5 USD/os. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39