INDIE – Złoty Trójkąt

INDIE 10 DNI – ZŁOTY TRÓJKĄT

od 4000 zł/os.* – przy grupie min. 20 uczestników
* ceny imprez lotniczych z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych kalkulujemy indywidualnie dla każdej grupy

Program przy wylocie z Warszawy, możliwe wyloty z innych miast:

1. dzień

Zbiórka w Warszawie, przelot do Delhi.

2. dzień
Przylot do Delhi, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Istniejące od tysiącleci miasto należy do największych na świecie aglomeracji i jest ważnym centrum przemysłu i kultury, w którym ostre kontrasty tworzą sąsiadujące ze sobą bogactwo i bieda, nowoczesność i zacofanie. Kolacja i nocleg.

3. dzień
Po śniadaniu całodniowa wycieczka po starej i po nowej części miasta. W programie największy meczet w Indiach – wspaniały Jamma Masjid, następnie świątynia dżinijska i Brama Indii, stanowiąca okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. Później zwiedzanie parku Raj Ghat, gdzie Mahatma Gandhi został poddany kremacji. Następnie Mury Czerwonego Fortu, który w dawnych czasach był pałacem szacha, później mieściły się tu koszary wojsk brytyjskich a obecnie muzeum. W dalszej kolejności dzielnica ambasad, Pałac Prezydencki oraz budynki Parlamentu Indyjskiego. W Nowym Delhi zwiedzanie słynnego minaretu Qutub, będącego najwyższym na świecie minaretem wykonanym z cegły. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4. dzień
Śniadanie i przejazd do Jaipur, stolicy Radżastanu – najbardziej egzotycznego stanu Indii (ok. 6 godzin od Delhi). Położone na skraju pustyni Jaipur przed wiekami stanowiło jedną ze stolic państwa Mogołów. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny na zakupy i odpoczynek. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

5. dzień
Po śniadaniu wycieczka do fortu Amber z przejażdżką na słoniach. Po drodze postój przy wzniesionym przez maharadżę Sawai Pratap Singha Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Jaipuru. Później zwiedzanie Jaipur – „Różowego Miasta Indii” z dawnym Pałacem Miejskim, stanowiącym rozległy kompleks ogrodów, dziedzińców i budynków pałacowych utrzymanych w stylu połączenia architektury radźpuckiej i mogolskiej. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6. dzień
Po śniadaniu czas wolny na zakupy na największym i najsłynniejszym bazarze miejskim Indii w Jaipur. Wycieczka do Świątyni Małp w Galcie – miejsca pielgrzymek wyznawców boga Kriszny. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

7. dzień
Poranny wyjazd do Agry z przystankiem w Fatehpur Sikri, opuszczonym mieście zbudowanym przez Cesarza Akbara dla upamiętnienia narodzin swego syna. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

8. dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Taj Mahal, jednego z Siedmiu Cudów Świata. Bajeczny pałac, który jest świadectwem miłości cesarza Shahjahana do cesarzowej Mumtaz Mahal, został zbudowany w latach 1631-1653. Kolejna atrakcja to Fort Agra, budowla z czasów cesarza Akbara, ukończona w 1565 roku. Wewnątrz fortu znajduje jeden z największych marmurowych meczetów oraz Moti Masjid – wspaniała cytadela z marmurowymi pałacami, ozdobnymi wnękami oraz tarasowymi pawilonami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9. dzień
Po śniadaniu powrót do Delhi (około 5 godzin), kolacja, nocleg.

10. dzień
Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

Świadczenia zawarte w cenie:
Przelot samolotem na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa (z przesiadkami),
opłaty lotniskowe,
transport autokarami lub busami,
zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2- osobowych,
wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
opieka pilota wycieczek oraz miejscowego przewodnika.

Dodatkowo płatne:
Bilety wstępu, przewodnicy miejscowi, napiwki ok. 100 USD/os.
Wiza 300 zł/os.
Zestaw słuchawek – 5 USD/os. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39