Wilno

Product image
Plik do pobrania:

895 zł*/os. – przy grupie 45 uczestników + 3 osoby opieki

1. Dzień:
Zbiórka przed szkołą we wczesnych godzinach porannych i wyjazd w kierunku Litwy. Przejazd do miasteczka Troki (otoczonego przez 32 jeziora). Spacer i zwiedzanie: Zamek w Trokach (malowniczy gotycki zamek na wyspie), Karaimų gatve (ulica Karaimska, z drewnianymi domkami Karaimów, sprowadzonych tu w średniowieczu z Krymu przez Wielkiego Księcia Witolda), Kenesa Karaimska, Kościół pw. Nawiedzenia NMP (nazywany świątynią Witoldową, gdyż ufundował go w 1409 r) , z cudownym obrazem Matki Boskiej Trockiej z Dzieciątkiem. Przyjazd do Wilna. Przejazd do hotelu/hostelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.
2. Dzień:
Po śniadaniu Wilno – Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer i zwiedzanie z przewodnikiem: Ostra Brama i słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Cerkiew św. Trójcy i dziedziniec klasztor Bazylianów, Cela Konrada (III części mickiewiczowskich “Dziadów”), Ratusz, Kościół św. Kazimierza (kościół Jezuitów), Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Uniwersytet Wileński (założony w 1579 przez króla Stefana Batorego). Dalej plac Katedralny, Katedra św. Stanisława i Kaplica św. Kazimierza, Baszta Giedymina, kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, Następnie Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie (tu spoczywa matka i serce Józefa Piłsudskiego).Po południu przejazd do Rygi (stolicy Łotwy). Zakwaterowanie hotelu/hostelu. Obiadokolacja i nocleg.
3. Dzień
Po śniadaniu Ryga – Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer i zwiedzanie z przewodnikiem: Baszta Prochowa, Brama Szwedzka, Rīgas pils (dawny Zamek Kawalerów Mieczowych, obecnie siedziba prezydenta Łotwy), Trīs brãli (Trzej Bracia, zespół średniowiecznych kamieniczek) Dalej ulice Alberta i Elżbiety (słynne z secesyjnej architektury), Mała i Wielka Gildia kupiecka, kościół św. Piotra, dom Bractwa Czarnogłowych. Po południu przejazd do Tallina (stolicy Estonii).
Zakwaterowanie w hotelu/hostelu. Obiadokolacja, nocleg.
4.Dzień
Po śniadaniu Tallin. Objazd panoramiczny: park i pałac Kadriorg (czyli Dolina Katarzyny, letnia rezydencja cara Piotra I ), Lauluväljak (modernistyczny amfiteatr zwany Polem Śpiewu), Pirita (żeglarskie centrum olimpijskie z czasów Olimpiady Moskwa 1980). Dalej spacer i zwiedzanie z przewodnikiem: Stare Miasto (Tallinna vanalinn, wpisane na listę UNESCO w 1997r., które składa się z dwóch części;
– Górne Miasto na wzgórzu Toompea: zamek Toompea ze średniowiecznymi murami obronnymi (wybudowany przez Duńczyków w XIII w., dziś siedziba rządu i parlamentu), baszta Długi Herman, prawosławny sobór Aleksandra Newskiego, Neitsi Maarja Piiskoplik Toomkirik (gotycka, luterańska katedra)
– Dolne Miasto z Ratuszem, Apteką Magistracką (najdłużej w Europie stale, od średniowiecza, funkcjonującą apteką), ulicą Pikk (głównym deptakiem miasta), Suurgildi hoome (Dom Wielkiej Gildii), Mustpeade Maja (Dom Bractwa Czarnogłowych, znanym jedynie w krajach bałtyckich elitarnym stowarzyszeniem nieżonatych kupców), kościołem św. Olafa, zespołem średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry i potężną basztą Gruba Małgorzata. Następnie powrót do hotelu/hostelu. Obiadokolacja i nocleg
5.Dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd pod szkołę i zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
przejazd komfortowym autokarem,
zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu/hostelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
opieka pilota wycieczek.
Dodatkowo płatne
– wstępy i przewodnicy miejscowi, przeprawy promowe, przejazdy mostami – od 40 EUR/os.
Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39