Turyngia i Saksonia

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 950 zł*/os. – przy grupie od 45 uczestników + 3 osoby opieki

* ceny dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45  uczestników kalkulujemy indywidualnie

1. Dzień:
Zbiórka pod szkołą w godzinach porannych. Wyjazd w kierunku Niemiec. Przejazd w okolice Weimaru. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Friedrichsroda; dawna kopalnia i Kryształowa JASKINIA Marienglashöhle (która, została odkryta w 1778 roku i jest uważana za jeden z najpiękniejszych i największych w Europie). Dalej Zamek Wartburg, wielki, potężny i przesycony historią: od 1999 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następnie Weimar w Turyngii był przez setki lat centrum niemieckiego życia intelektualnego: szczególny rozkwit miasto przeżywało na początku XIX wieku, kiedy rezydowali tutaj Goethe, Schiller i Herder – trzej najwięksi intelektualiści ówczesnych Niemiec i Europy.
Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Miśni (Meißen – kolebka Saksonii, słynąca z wyrobu porcelany. Tutaj powstała pierwsza europejska manufaktura porcelany). Spacer po wąskich uliczkach, pięknie odrestaurowanej starówki, późnogotycki zamek Albrechtsburg (z zewnątrz) katedra gotycka. Z góry zamkowej piękny widok na miasto i okolicę. Następnie przejazd do Drezna i zwiedzanie miasta: Altstadt (Stare Miasto): Fürstenzug (słynny porcelanowy, naścienny Orszak książęcy z polskimi akcentami), Stallhof (najstarszy plac turniejowy świata), Frauenkirche (dziś odbudowana, za czasów NRD ruina- pamiątka po bombardowaniach z czasów II wojny światowej), Residenzschloß (zamek rezydencyjny, w którym mieści się Grünes Gewölbe – Zielone Sklepienie), Zwinger (słynny rokokowy zespół pałacowy) z Galeria Starych Mistrzów ( ze „Madonną Sykstyńską” – Rafaela Santi) Opera Sempera przy placu Teatralnym (miejsce prapremier najsłynniejszych oper), Kościół Dworski (Hofkirche, katolicka katedra zwana również „kościołem polskim”. Zadanie językowe dotyczące postaci ze wspólnej historii Polski i Saksonii. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg .

4. Dzień:
Po śniadaniu , wizyta w niesamowitym Muzeum motoryzacji w Dreźnie. Następnie
Saksonia Szwajcarska: Bastei (niesamowita formacja skalnych 200 m iglic nad Łabą). Twierdza Königstein (nigdy niezdobyta warownia wybudowanej na wysokiej, piaskowej skale). Zadanie językowe dotyczące postaci związanych z zamkami na terenie Saksońskiej Szwajcarii. Powrót do Drezna, spacer przez Nowe Miasto: pomnik Złotego Jeźdźca Goldener Reiter, symbol miasta), mleczarnia założona przez braci Pfund, w oryginale Pfunds Molkerei, założona w roku 1880 „Najpiękniejsza mleczarnia świata“ – tak brzmi wpis w księdze rekordów Guinnessa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Wizyta w Muzeum Higieny w Dreźnie lub inne do uzgodnienia. Wyjazd do Polski. Przyjazd pod szkołę w późnych godzinach wieczornych

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem,
Zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu/hostelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Wstępy i przewodnicy miejscowi – od 45 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39