Toskania

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot do Pizy, przejazd do Pizy. Zwiedzanie: plac Cudów z dzwonnicą katedralną, czyli słynną Krzywą Wieżą (wstęp płatny), wnętrze katedry Santa Maria Assunta i baptysterium (wstęp płatny). Spacer przez plac Kawalerów do kościółka Santa Maria della Spina, położonego nad brzegiem Arno. Przejazd do Lukki i spacer murami miejskimi. Zwiedzanie historycznego centrum: katedra San Martino ze słynnym wizerunkiem Volto Santo, plac Napoleona, średniowieczny kościół San Michele in Foro, romańska bazylika San Frediano z relikwiami patronki miasta, św. Zyty, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Florencji – miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii: kościół franciszkański Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego, spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta z baptysterium, do którego prowadzą słynne „Rajskie wrota” Ghibertiego, katedrą z olbrzymią kopułą Brunelleschiego i dzwonnicą Giotta. Przejście przez Piazza della Signoria na Ponte Vecchio, czyli Most Złotników. Wizyta w renesansowym Palazzo Pitti i przyległych ogrodach Boboli. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie. Przejazd do Arezzo. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka z cyklem fresków Piera della Francesca „Historia Krzyża Świętego” (wstęp płatny), Piazza Grande (plac miejski) otoczony średniowiecznymi domami, znany z filmu Roberta Benigniego „Życie jest piękne”, katedra ze wspaniałymi witrażami. Przejazd do Cortony opisanej przez Frances Mayes w książce „Pod słońcem Toskanii”. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami z zachowaną średniowieczną zabudową. Zwiedzanie: Piazza della Repubblica, Piazza Garibaldi, katedra, kościół San Francesco, gotycki kościół San Domenico. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie, przejazd do Sieny, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Campo – amfiteatralny plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po Via di Città z patrycjuszowskimi domami i wspaniałymi pałacami. Przejazd przez urokliwy rejonów Toskanii – Val d’Orcia, wpisanym na listę UNESCO. Przejazd do San Quirico d’Orcia z romańską kolegiatą. Spacer po historycznym centrum, wizyta w zjawiskowym Bagno Vignoni, gdzie na głównym placu znajduje się renesansowy basen z wodą termalną. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Śniadanie. Przejazd do San Gimignano zwanego średniowiecznym Manhattanem, którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Zwiedzanie: brukowany Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo; kościół kolegiacki z cyklami fresków autorstwa Bartolo di Frediego i Barna da Sieny. Spacer ulicą San Giovanni, na której znajdują się sklepiki z rzemiosłem artystycznym. Przejazd na lotnisko w Pizie. Przelot do Polski.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot samolotem do i z Pizy,
– transfer lotnisko – hotel – lotnisko, oraz według programu w dniach 1-5,
– zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
– wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Przewodnicy miejscowi i bilety wstępów, bilety na komunikację miejską (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39