Szkocja i Amsterdam

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 2145 zł*/os. – przy grupie 45 uczestników + 3 osoby opieki

* ceny dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45  uczestników kalkulujemy indywidualnie

1. Dzień:
Zbiórka pod szkołą ok. 14:00. Wyjazd w kierunku Holandii. Przejazd przez Niemcy do Amsterdamu, w czasie przejazdu krótkie postoje. Możliwość zorganizowania obiadu w Polsce przy granicy (ok. 25 zł/os.). Przejazd nocny.

2. Dzień:
Przyjazd do Amsterdamu ok. 08:00. Spacer i zwiedzanie centrum miasta: Damrak (główna ulica miasta), De Wallen, plac Dam (reprezentacyjny plac z królewskim pałacem), Muntplein (plac z zabytkowa Wieżą Monetarną), Remrandtplein (z pomnikiem Mistrza, pełen pubów i kawiarni), Pływający Targ Kwiatowy (Bloemenmarkt, pełen kwiatowych kompozycji i obowiązkowymi tulipanami), nad kanałem Singel, Następnie rejs po kanałach Amsterdamu (płatny, system Gracht, to 160 kanałów o łącznej długości 75 km, z trzema największymi Herengracht -Panów, Keizersgracht -Cesarza i Prinzengracht –Książąt, oraz licznymi mostami, domami na wodzie i mieszkalnymi barkami). Przejazd do portu, zaokrętowanie w kabinach na promie, obiadokolacja, nocny rejs do Anglii.

3. Dzień:
Śniadanie na promie, przejazd w kierunku Szkocji, po drodze postój przy Murze Hadriana, w czasach Rzymskich bronił północnej granicy Cesarstwa Rzymskiego. Następnie zwiedzanie ruin opactwa Cystersów w Melrose – uważanego za jedno z najciekawszych miejsc w Wielkiej Brytanii, w którym wedle legendy zostało pochowane serce Wielkiego Zwycięzcy spod Bannockburn – Roberta I Bruce’a, przejazd na plażę Edynburga – Portobello. Spacer po nadmorskiej promenadzie. Odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Edynburga (stolicy Szkocji): New Town z St. Georges Street (elegancka ulica z wieloma szykownymi sklepami), aleja Princes Street z pomnikiem Waltera Scotta (sławnego pisarza i poety szkockiego), Palace of Holyroodhouse (rezydencja królewska; wstęp płatny), Holyrood Park, Edinburgh Castle (gdzie znajdują się insygnia królewskie i Stone of Destiny; wstęp płatny). Spacer po Royal Mile (ciągu ulic w obrębie Old Town – Starego Miasta). Następnie spacer na wzgórze Calton Hill z National Monument, skąd rozpościera się piękny widok na miasto Edynburg. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu przejazd na północ do Pitlochry, bramy szkockiego Highlands, i dalej nad tajemnicze jezioro Loch Ness, (rozsławione legendą o słynnym potworze). Zwiedzanie The Loch Ness Centre & Exhibition (wstęp płatny) w Drumnadrochit, Następnie podróż nabrzeżami jeziora obok ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle (wstep płatny) do miejscowości Fort Augustus, gdzie trasa drogowa przecina Caledonian Canal (Kanał Kaledoński; zabytek techniki, na który składa się 29 śluz, 10 mostów i 4 akwedukty). Obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu postój przy majestatycznym Firth of Forth Bridge, przejazd do prywatnej siedziby arystokratycznej – Pałacu Scone, zwiedzanie pięknie urządzonych wnętrz pałacowych z niezwykle bogatą kolekcją rzeźb z kości słoniowej, wizyta na Moot Hill – wzgórzu koronacyjnym królów szkockich, gdzie można zasiąść na symbolicznym tronie, kopii słynnego Kamienia Przeznaczenia, przejazd trasą widokową w kierunku Dunnotar Castle – jednego z najbardziej rozpoznawalnych zamków Szkocji, postój przy ruinach. Powrót przez Stirling – zwiedzanie miasta, obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Newcastle upon Tyne – zwiedzanie miasta, m.in. Tyne Bridge, będący pierwowzorem mostu portowego w Sydney. Wizyta w Discover Museum, przejazd do portu, zaokrętowanie w kabinach na promie, obiadokolacja, nocny rejs do Holandii.

8. Dzień:
Śniadanie, przejazd przez Niemcy do Polski. Możliwość zorganizowania obiadokolacji w Polsce przy granicy (ok. 25 zł/os.). Przyjazd pod Szkołę ok. 24:00.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem,
Zakwaterowanie – 4 noclegi u rodzin angielskich / lub w hotelu pokoje 3- os. z łazienkami (za dopłatą), 2 noclegi na promie w kabinach 4- osobowych,
Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, (3 pakiet lunch w przypadku noclegów u rodzin),
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Bilety komunikacji miejskiej i wstępy – od 40 GBP/ os. (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39