Sycylia

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1750 zł*/os. – przy grupie 25 uczestników + 2 osoby opieki

* w cenie przelotu bagaż podręczny (2 sztuki)
* cena przelotów może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot na Sycylię (ok. 2,5h), Przejazd do hotelu w okolicach Katanii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu, zwiedzanie wschodniego wybrzeża Sycylii, gdzie wznosi się majestatyczna Etna -najwyższy i największy w Europie stożek wulkaniczny (145 km obwodu u podnóża). Wjazd autokarem na wysokość ok. 1950 m, o ile aktywność wulkanu nie przeszkodzi i mozliwość spaceru po polach zastygłej lawy na stoku wulkanu. Dalej przejazd do Taorminy (to najsłynniejsze i najliczniej odwiedzane miasto, zwane „perełką Sycylii”). Zwiedzanie: Corso Umberto (główna, urokliwa, pełna sklepików i kawiarń ulica), Teatro Greco (antyczny amfiteatr, gdzie dekoracje stanowi wspaniały widokiem na morzę i majestatyczna Etnę). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd na zachodnie wybrzeże wyspy do stolicy Sycylii: panoramiczny objazd Palermo m.in.: Teatro Massimo, plac Quatro Canti, brama miejska Porta Nuova, pałac Palazzo dei Normanni Dalej przez do Monreale. Zwiedzanie Duomo di Monreale (XII w. katedry ze wspaniałymi złoconymi, średniowiecznymi mozaikami ze wspaniałym wyobrażeniem Chrystusa Pantokratora). Nastepnie powrót do Palermo i zwiedzanie: katedra S. Rosalia z sarkofagami władców Sycylii, Catacombe dei Cappuccini (katakumby pod klasztorem Kapucynów, gdzie znajdują się niezwykłe mumie mnichów i znaczacych osób świeckich. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Segesty i zwiedzanie znakomicie zachowanej antycznej świątyni z około 430 roku p.n.e. Następnie przejazd na zachodni kraniec wyspy do Erice (to przepiękne miasteczko usytuowane na szczycie wzgórza skąd można podziwiać panoramę Trapani i Wysp Egadyjskich). Spacer tajemniczymi zaułkami i stromymi uliczkami. Wizyta w sklepie i cukierni oferującej regionalne słodycze na bazie migdałów, z których słynie Erice, oraz zwiedzanie: Chiesa Matrice di Erice (wspaniała katedra z 1312 r. na której budowę posłużyły kamienie ze świątyni Venus). Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski, zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przelot samolotem do i z Rzymu (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 150 zł/os.),
Transfer lotnisko – hotel – lotnisko, oraz podczas zwiedzania w dniu 2, 3 i 4.,
Zakwaterowanie – 3 noclegi w hotelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Komunikacja miejska i bilety wstępów – od 30 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39