Środkowa Anglia

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1945 zł*/os. – przy grupie 25 uczestników + 2 osoby opieki

* w cenie przelotu bagaż podręczny (2 sztuki)
* cena przelotów może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot do East Midlands (ok. 2h), przejazd do Nottingham, zwiedzanie zamku Notingham Castle (wstęp płatny), wzniesionego na skale z siecią wydrążonych korytarzy, możliwa organizacja Castle Cave Tours (wstęp płatny). U stóp zamku stoi najstarsza działająca w Wielkiej Brytanii tawerna Trip to Jerusalem (1189). Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Birmingham. Zwiedzanie Brum, jak zdrobniale nazywają miasto jego mieszkańcy. Birmingham było centrum rewolucji przemysłowej w XIX w. Powstały tu różnorodne gałęzie przemysłu, co przyczyniło się do rozwoju budownictwa fabrycznego oraz mieszkalnego. Rejs po kanałach (płatny), gdzie wzdłuż nabrzeży stoją dawne składy, przekształcone w muzea i galerie. Następnie wizyta w Fabryce Czekolady Cadbury (wstęp płatny). Przejazd do Stratford-upon-Avon, jednego z najsławniejszych miast Anglii. Tutaj stoi dom (wstęp płatny) gdzie w dzień św. Jerzego, 23 kwietnia 1564 urodził się Wiliam Shakespeare. Stratford stało się literackim sanktuarium największego dramaturga Anglii, a miłośnicy jego dzieł przybywają do tego miasta od czasu jego śmierci w 1616 r. Obiadokolacja, nocleg.

3. dzień:
Po śniadaniu wizyta w Warwick: Miasto znacznie ucierpiało podczas pożaru w 1694 r., ale do naszych czasów zachowało się kilka wspaniałych średniowiecznych budowli. Kościół St Mary, z którego wieży wspaniale widać Warwick Castle (wstęp płatny), średniowieczną warownię, a zarazem jedną z najpiękniejszych rezydencji w Wielkiej Brytanii. W 1978 r. właściciele gabinetu Madame Tussaud nabyli zamek i wystawili tu „żywe obrazy” z figurami woskowymi, aby zilustrować jego historię. Następnie przejazd do Ludlow, ośrodka badań archeologicznych z muzeum centrum miasta, gdzie można oglądać skamieliny najstarszych znanych zwierząt lądowych  i roślin. Na wzgórzu, wysoko nad brzegiem rzeki Teme, stoi częściowo zrujnowany zamek Ludlow Castle (wstęp płatny) z XI w., przyciągający corocznie rzesze turystów. Przejazd do Worcester, miasta gdzie przy College Yard stoi perła architektury Worcester Cathedral (wstęp płatny). W katedrze można obejrzeć umieszczony przed ołtarzem grobowiec króla Jana bez Ziemi, arcydzieła średniowiecznej rzeźby. Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Tewkesbury, gdzie podziwiać można potężne normandzkie opactwo Tewkesbury Abbey. Przejazd do Gloucester, które to odegrało ważną rolę w historii Anglii. Tutaj Wilhelm Zdobywca polecił w 1086 r. wykonać pomiary ziemi w całym królestwie, aby zrobić spis wszelkiej własności, a w 1216 r. w tutejszej Gloucester Cathedral Henryk III koronował się na króla Anglii. Wśród wspaniałych budowli wokół katedry na uwagę zasługuje College Court, gdzie mieści się Beatrix Potter Museu & Shop, poświęcone autorce i ilustratorce powieści dla dzieci. Następnie przejazd do Bath: zwiedzanie zabytkowego miasta, które zawdzięcza swoją nazwę i sławę gorącym źródłom z czasów rzymskich. Dziś na tym miejscu znajduje się Roman Baths & Fashion Museum (wstęp płatny). Spacer po starówce do zabytkowego, mostu Pulteney jednego z zaledwie czterech mostów na świecie, które są zabudowane z obu stron na całej swojej rozpiętości. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Bristolu, m.in.: Clifton Suspension Bridge (wiszący most w dzielnicy Clifton), statek SS Great Britain (jeden z najsłynniejszych statków świata). Katedra Bristol, Bristol Museum, letnia siedziba królowej Elżbiety I oraz dom marynarza, Queens Square, główny plac miasta ze znanym pomnikiem konnym i pierwszym polskim konsulatem w Wielkiej Brytanii, na którym wisi tablica upamiętniająca wypłynięcie Tadeusza Kościuszko do USA. Przejazd na lotnisko, przelot do Polski (ok. 2h).

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przelot samolotem do East Midlands i z Bristolu (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 150 zł/os.),
Transfer lotnisko – hotel – lotnisko, oraz transport według programu,
Zakwaterowanie – 4 noclegi u rodzin angielskich / lub w hotelu pokoje 3- os. z łazienkami (za dopłatą),
Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, (pakiet lunch w przypadku noclegów u rodzin),
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Bilety wstępów – od 40 GBP/ os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39