Sardynia i Korsyka

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot do Alghero (09:40 – 12:25), zwiedzanie Alghero: oryginalna katalońsko – architektura starego miasta jest pozostałością po czasach, kiedy Sardynia była pod rządami Hiszpanów. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami ufortyfikowanego niegdyś miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie. Przejazd do Sassari, zwiedzanie drugiego pod względem wielkości miasta na Sardynii, z jedną z najpiękniejszych na wyspie katedr. Następnie przejazd na Costa Smeralda – droga wiedzie przez najbardziej znane kurorty Szmaragdowego Wybrzeża – Porto Cervo, Porto Rotondo – gdzie międzynarodowe elity ze świata mody i filmu tradycyjnie spędzają wakacje. W czasie wycieczki można podziwiać błękitne morze, piękne wille ukryte w ogrodach i luksusowe jachty oraz zajrzeć do butików renomowanych firm. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie, wycieczka na Korsykę – francuską wyspę o bardzo włoskiej atmosferze, zwaną kontynentem w miniaturze. Po dopłynięciu na Korsykę przesiadka na łódź i godzinny rejs w okolicach Bonifacio – średniowiecznego miasta położonego na majestatycznym, pionowym klifie.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie. wizyta w Muzeum Masek Karnawałowych w maleńkim miasteczku Mamoiada, słynącym z malowniczego karnawału Następnie wizyta w unikalnym miasteczku Orgosolo ozdobionym ekstrawaganckimi freskami na domach. Spacerując po Orgosolo, koniecznie trzeba zajrzeć do sklepików z pamiątkami wykonanymi z korka przez lokalnych artystów. Przejazd na południe do Grotte Su Marmuri – jaskinia o długości 1 km i wysokości 35 m, uchodzi za jedną z najokazalszych w Europie. Podczas wizyty okazja do podziwiania dużego, słodkowodnego jeziora oraz 20-metrowego stalagmitu Cactus. zPrzejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Cagliari: Otoczona z trzech stron morzem, zachwyca eleganckim bulwarem na via Roma. Zwiedzanie hiszpańskiej dzielnicy Castello. W programie również objazd miasta autokarem: plaża Poetto, saliny z flamingami, Monte Urpinu, Sanktuarium Matki Bożej z Bonaria. Zwiedzanie Katedry Santa Maria di Castello (zalecany odpowiedni strój – zakryte ramiona). Przejazd na lotnisko w Cagliari, przelot do Polski (16:00 – 18:35).

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot samolotem do i z Sardynii (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 150 zł/os.),
– transfer lotnisko – hotel – lotnisko, oraz według programu.,
– zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
– wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne
Przewodnicy miejscowi i bilety wstępów, rejs na Korsykę

Wydatki własne.

 

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39