Sankt Petersburg

Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1 Dzień:
Zbiórka pod szkołą we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Polskę, Litwę, Łotwę, nocny przejazd do Rosji.

2 Dzień:
Przyjazd do Sankt Petersburga i zwiedzanie z przewodnikiem: Ermitaż (dawny Pałac Zimowy władców Rosji, obecnie muzeum, w którym na chwilę obecną skatalogowano ponad 3 mln. obiektów, z których tylko niewielka część udostępniona jest zwiedzającym. Zobaczymy m.in. dzieła Leonarda da Vinci, Rembrandta, innych mistrzów z Włoch, Niderlandów, Anglii i Niemiec). Następnie dalsze zwiedzanie miasta: cerkiew i klasztor Smolny, gmachy Admiralicji i Sztabu Generalnego, Pałac Marmurowy (z zewnątrz), a także Cypel Wyspy Wasiliewskiej, Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe. Powrót do hotelu/hostelu. Obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień:
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania z przewodnikiem: Plac i Sobór św. Izaaka, Plac Sztuki, Plac Puszkina, Plac Senacki, słynny „Miedziany Jeździec” (pomnik cara Piotra I),dalej Wyspa Zajęcza, Twierdza Pietropawłowska z przepiękną Katedrą św. Piotra i Pawła, następnie Krążownik „Aurora”, dalej rejs po rzekach i kanałach St. Petersburga. Powrót do hotelu/hostelu. Obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień:
Po śniadaniu przejazd do miasta Puszkin: zwiedzanie z przewodnikiem Carskiego Sioła rezydencji carycy Katarzyny I ze słynną bursztynową komnatą i Salą Tronową, następnie przejazd do Peterhofu (XVIII-w. zespół pałacowo-parkowy, byłej rezydencji carskiej nazywany jest Luwrem Wschodu), zwiedzanie Parku Dolnego, z licznymi wodotryskami, fontannami i kaskadami, ze słynną Wielka Kaskadą, upamiętniająca triumf Rosji nad Szwecją.
Następnie Wyjazd z Petersburga w drogę do Polski.

5 Dzień:
Kontynuacja przejazdu przez Łotwę i Litwę do Polski. Przyjazd pod szkołę i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd komfortowym autokarem/busem (wideo, klimatyzacja),
– zakwaterowanie:3 noclegi w St. Petersburgu w hotelu 2-3* w pokojach 3/4- osobowych,
– wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne
– wstępy i przewodnicy miejscowi (zależnie od wybranych wstępów)
– Wiza do Rosji – (wg. informacji na dzień 23.08. wjazd do Okręgu Leningradzkiego i Sankt Petersburga od 01.10.2019 będzie mógł się odbywać bez wiz).
– Dodatkowy obiad w Polsce

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39