Paryż, Zamki nad Loarą i Szampania

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka rano. Wyjazd w kierunku Czech. Wieczorem przyjazd do hotelu w pobliżu granicy czesko-niemieckiej. Obiadokolacja i nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu, wyjazd w kierunku Francji. Przejazd do Norymbergii. Zwiedzanie miasta: Zamek Cesarski w Norymberdze; spacer po starówce, Kościół Najświętszej Marii Panny, kościół św. Sebalda. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta. Wizyta w Luwrze (wstęp płatny), jednym z najstarszych i największych muzeów na świecie, z dziełami tej miary, co Mona Lisa, Wenus z Milo czy Nike z Samotraki). Dalej spacer wzdłuż Sekwany: Pont des Arts (most obwieszony kłódkami zakochanych), Pont Neuf (Nowy Most, wbrew swojej nazwie, najstarszy most w Paryżu). Następnie wyspa Ile de la Cité (stanowiąca najstarszą część miasta), Conciergerie (dawna siedziba królewska), Sainte Chapelle (Święta Kaplica), Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice), katedra Notre Dame. Dalej Quartier Latin (Dzielnica Łacińska): Sorbona (La Sorbonne), Panteon (wstęp płatny), Ogrody Luksemburskie. Rejs statkiem po Sekwanie (płatny). Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Wersalu. Zwiedzanie zespołu ogrodowo-parkowego i pałacu Ludwika XIV – „Króla Słońce” (wstęp płatny). Następnie przejazd i zwiedzanie Paryża: Ogrody Tuileries z Łukiem Karuzeli, Musée de l’Orangerie (gdzie główną atrakcją są „Nenufary” Moneta). Dalej Place de la Concorde (plac Zgody z liczącym ponad 3 tys. lat egipskim obeliskiem), Pola Elizejskie, Plac de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym, Dalej Les Invalides (kompleks zbudowany z inicjatywy Ludwika XIV) z Pałacem i Kościołem Inwalidów (gdzie znajduje się Grób Napoleona). Następnie Pola Marsowe i wieża Eiffla (wjazd na szczyt płatny). Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Giverny (przepiękna wioska,gdzie mieszkał i tworzył Claude Monet. Zwiedzanie: ogród i dom malarza (gdzie powstały jego słynne „Nenufary”, wstęp płatny). Następnie przejazd do Rouen (dawnej siedziby książąt Normandii). Zwiedzanie: starówka, kamienice mieszczańskie zbudowane metodą szachulcową, place du Vieux-Marché (tu w 1431r. spalono Joanne d’Arc.), kościół St-Jeanne-d’Arc, Rue du Gros Horloge (ulica zakończona bramą z zegarem ze złotym cyferblatem z 1527). Dalej Cathédrale Notre-Dame de Rouen (katedra gotycka, prezentująca wszystkie odmian stylu; jeden z najwspanialszych zabytków Francji, rozsławiona cyklem obrazów Claude Monet’a). Obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu przejazd, zwiedzanie zamków nad Loarą: Château de Blois (Zamek w Blois, który był siedzibą wielu królów Francji; jeden z największych nad Loarą), dalej Château de Chenonceau (Zamek Chenonceau, określany jako Zamek Dam -Château des Dames; tu rozgrywa się akcja książki Pan Samochodzik i Fantomas) oraz Château de Montrésor (Zamek w Montrésor, to tzw. polski zamek nad Loarą, zakupiony przez Różę z Potockich Branicką, dziś w rękach rodziny Reyów). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Chartres.Spacer i zwiedzanie: zabytkowa zabudowa Starego Miasta, Cathédrale Notre-Dame (gotycka Katedra w Chartres, wpisana na listę UNESCO). Dalej przejazd do Vaux le Vicomte, zwiedzanie pałacu. Następnie przejazd i zwiedzanie pałacu w Fontainbleau. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

8. Dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Szampanii. Krótka wizyta w Reims. Zwiedzanie Cathédrale Notre-Dame de Reims (katedra koronacyjna francuskich królów, zwana „Katedrą Aniołów” z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej). Następnie przejazd do Epernay i zwiedzanie de Castellane Champagne Experience (to miejsce, gdzie dowiemy się o produkcji szampana, włącznie z butelkowaniem i etykietami, a z wieży Castellane, roztacza się piękny widok na miasteczko Epernay i Dolinę Marny). Wyjazd do Czech. Przyjazd do hotelu w pobliżu granicy czesko-niemieckiej, obiadokolacja, nocleg.

9. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Polski, przyjazd w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd komfortowym autokarem (barek, wideo, WC, klimatyzacja), wyjazd z Warszawy lub okolic (dla wyjazdów z innych miejsc – patrz tabela wyjazdowa)
– zakwaterowanie – 6 noclegów w hotelu (typu Premiere Classe) w pokojach 3-4 os. z łazienkami, 2 noclegi tranzytowe w okolicach Pilzna (Czechy), pokoje 3-4 os.
– wyżywienie: 8 śniadan, 8 obiadokolacji,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Obowiązkowo dodatkowo:
bilety na komunikację miejską

Do wyboru, nieobowiązkowe dodatkowo płatne w EUR/ os.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39