Paryż, Lazurowe Wybrzeże i Monte Carlo

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka około południa. Wyjazd w kierunku Francji. Przejazd przez Niemcy, Belgię do Francji. W czasie przejazdu krótkie postoje. Możliwość zorganizowania obiadu w Polsce przy granicy (ok. 20 zł/os.).

2. Dzień:
Przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta (komunikacją miejską). Wizyta w Luwrze (wstęp płatny, jednym z najstarszych i największych muzeów na świecie, z dziełami tej miary co Mona Lisa, Wenus z Milo czy Nike z Samotraki). Dalej spacer wzdłuż Sekwany: Pont des Arts (most obwieszony kłódkami zakochanych), Pont Neuf (Nowy Most, wbrew swojej nazwie, najstarszy most w Paryżu). Następnie wyspa Ile de la Cité (stanowiąca najstarszą część miasta), Conciergerie (dawna siedziba królewska), Sainte Chapelle (Święta Kaplica), Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice), katedra Notre Dame. Dalej Quartier Latin (Dzielnica Łacińska): Sorbona (La Sorbonne), Panteon (wstęp płatny), Ogrody Luksemburskie. Rejs statkiem po Sekwanie (płatny). Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Wersalu. Zwiedzanie zespołu ogrodowo-parkowego i pałacu Ludwika XIV – „Króla Słońce” (wstęp płatny). Następnie przejazd i zwiedzanie Paryża: Ogrody Tuileries z Łukiem Karuzeli, Musée de l’Orangerie (gdzie główną atrakcją są „Nenufary” Moneta). Dalej Place de la Concorde (plac Zgody z liczącym ponad 3 tys. lat egipskim obeliskiem), Pola Elizejskie, Plac de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym. Dalej Les Invalides (kompleks zbudowany z inicjatywy Ludwika XIV) z Pałacem i Kościołem Inwalidów (gdzie znajduje się Grób Napoleona). Następnie Pola Marsowe i wieża Eiffla (wjazd na szczyt płatny). Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd na południe Francji do Nimes, spacer po pełnym antycznych pozostałości: rzymski amfiteatr z końca I w., Maison Carrée. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Awinion położonego na lewym brzegu Rodanu, otoczonego w całości średniowiecznymi murami obronnymi. Zwiedzanie miasta: Place de l’Horloge – centralny punkt miasta z teatrem, ratuszem, licznymi restauracjami, barami i kawiarniami, majestatyczny Pałac Papieży, romańska katedra Notre-Dame, znany z piosenki most Saint-Bénezet. Przejazd do centrum Marsylii, miasta nazwanego przez Dumasa miejscem spotkań całego świata. Zwiedzanie: bazylika Notre-Dame-de-la-Garde, malowniczy stary port. Spacer główną arterią miasta – ulicą Canebière. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Cannes, najsłynniejszego miasta Riwiery Francuskiej. Spacer: nadmorska promenada La Croisette, ocieniona palmami, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, stary port. Następnie wycieczka do Grasse, położonego wśród kwiatów, uroczego, zamożnego, typowo prowansalskiego miasta słynącego z wytwórni perfum. Wizyta w wytwórni perfum Galimard, obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Księstwa Monako. Zwiedzanie Monako: Rampe Major, Place du Palais przed Pałacem Książęcym wzniesionym na szczycie Rocher, katedra św. Mikołaja, gdzie znajdują się groby biskupów i monakijskich książąt, w tym Gracji Patrycji i Rainiera III. Zwiedzanie Monte Carlo; czas wolny na kawę w Café de Paris, najbardziej znanym miejscu spotkań w księstwie, w samym sercu Monte Carlo, tuż przy najsławniejszej budowli miasta – wspaniałym Grand Casino. Następnie Eze położone na szczycie góry leżącej na zachód od Monako. To wyjątkowo urokliwe miasteczko z uliczkami pełnymi kwiatów. Swoją siedzibę i fabrykę ma tu słynna wytwórnia perfum Fragonard. W najwyższym punkcie miasta znajduje się wspaniały ogród botaniczny, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na rozległy obszar Morza Śródziemnego. Obiadokolacja, nocleg.

8. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do centrum Nicei. Zwiedzanie miasta – położonego nad wspaniałą błękitną zatoką ośrodka turystycznego o światowej renomie. Spacer Promenade des Anglais, biegnącą wzdłuż brzegu morza. Dalej trasa wiedzie przez stare miasto z wąskimi uliczkami, barokowymi kościołami, malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim i gąszczem sklepików, kafejek i restauracji, park zamkowy położony na szczycie 92-metrowego wzgórza, skąd podziwiać można przepiękną panoramę miasta, widok na port i Zatokę Aniołów. Wizyta w Confiserie Florian, gdzie można poznać etapy produkcji światowej sławy wyrobów tej znanej marki, a także posmakować różnorodnych łakoci. Wyjazd do Polski w późnych godzinach popołudniowych.

9. Dzień:
Nocny przejazd przez Francję, Włochy, Austrię, Czechy. Przyjazd i zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd komfortowym autokarem (barek, wideo, WC, klimatyzacja), wyjazd z Warszawy lub okolic (dla wyjazdów z innych miejsc – patrz tabela wyjazdowa)
– zakwaterowanie – 6 noclegów w hotelu (typu Premiere Classe) w pokojach 3-4 os. z łazienkami,
– wyżywienie: 6 śniadan, 6 obiadokolacji,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Obowiązkowo dodatkowo:
bilety na komunikację miejską

Do wyboru, nieobowiązkowe dodatkowo płatne w EUR/ os.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39