Paryż, Lazurowe Wybrzeże i Monte Carlo

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

2045 zł*/os. przy grupie 44 uczestników + 3 osoby opieki
2145 zł*/os. przy grupie 40 uczestników + 3 osoby opieki
2295 zł*/os. przy grupie 35 uczestników + 3 osoby opieki
*zakwaterowanie w hotelu

Ceny dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45 uczestników kalkulujemy indywidualnie.

1. Dzień:
Zbiórka około południa. Wyjazd w kierunku Francji. Przejazd przez Niemcy, Belgię do Francji. W czasie przejazdu krótkie postoje. Możliwość zorganizowania obiadu w Polsce przy granicy (ok. 20 zł/os.).

2. Dzień:
Przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta (komunikacją miejską). Wizyta w Luwrze (wstęp płatny, jednym z najstarszych i największych muzeów na świecie, z dziełami tej miary co Mona Lisa, Wenus z Milo czy Nike z Samotraki).Dalej spacer wzdłuż Sekwany: Pont des Arts (most obwieszony kłódkami zakochanych) Pont Neuf (Nowy Most, wbrew swojej nazwie, najstarszy most w Paryżu). Następnie wyspa Ile de la Cité (stanowiąca najstarszą część miasta) Conciergerie (dawna siedziba królewska), Sainte Chapelle (Święta Kaplica), Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice) , katedra Notre Dame. Dalej Quartier Latin (Dzielnica Łacińska): Sorbona (La Sorbonne), Panteon (wstęp płatny), Ogrody Luksemburskie. Rejs statkiem po Sekwanie (płatny), Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Wersalu. Zwiedzanie zespołu ogrodowo-parkowego i pałacu Ludwika XIV -„Króla Słońce” (wstęp płatny).Następnie przejazd i zwiedzanie Paryża: Ogrody Tuileries z Łukiem Karuzeli, Musée de l’Orangerie (gdzie główną atrakcją są „Nenufary” Moneta). Dalej Place de la Concorde (plac Zgody z liczącym ponad 3 tys. lat egipskim obeliskiem), Pola Elizejskie , Plac de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym, Dalej Les Invalides (kompleks zbudowany z inicjatywy Ludwika XIV) z Pałacem i Kościołem Inwalidów (gdzie znajduje się Grób Napoleona). Następnie Pola Marsowe i wieża Eiffla (wjazd na szczyt płatny). Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd na południe Francji do Nimes, spacer po pełnym antycznych pozostałości: rzymski amfiteatr z końca I w., Maison Carrée.. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Awinion położonego na lewym brzegu Rodanu, otoczonego w całości średniowiecznymi murami obronnymi. Zwiedzanie miasta: Place de l’Horloge – centralny punkt miasta z teatrem, ratuszem, licznymi restauracjami, barami i kawiarniami, majestatyczny Pałac Papieży, romańska katedra Notre-Dame, znany z piosenki most Saint-Bénezet. Przejazd do centrum Marsylii, miasta nazwanego przez Dumasa miejscem spotkań całego świata. Zwiedzanie: bazylika Notre-Dame-de-la-Garde, malowniczy stary port. Spacer główną arterią miasta – ulicą Canebière. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Cannes, najsłynniejszego miasta Riwiery Francuskiej. Spacer: nadmorska promenada La Croisette, ocieniona palmami, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, stary port. Następnie wycieczka do Grasse, położonego wśród kwiatów, uroczego, zamożnego, typowo prowansalskiego miasta słynącego z wytwórni perfum. Wizyta w wytwórni perfum Galimard, obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Księstwa Monako. Zwiedzanie Monako: Rampe Major, Place du Palais przed Pałacem Książęcym wzniesionym na szczycie Rocher, katedra św. Mikołaja, gdzie znajdują się groby biskupów i monakijskich książąt, w tym Gracji Patrycji i Rainiera III. Zwiedzanie Monte Carlo; czas wolny na kawę w Café de Paris, najbardziej znanym miejscu spotkań w księstwie, w samym sercu Monte Carlo, tuż przy najsławniejszej budowli miasta – wspaniałym Grand Casino. Następnie Eze położone na szczycie góry leżącej na zachód od Monako. To wyjątkowo urokliwe miasteczko z uliczkami pełnymi kwiatów. Swoją siedzibę i fabrykę ma tu słynna wytwórnia perfum Fragonard. W najwyższym punkcie miasta znajduje się wspaniały ogród botaniczny, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na rozległy obszar Morza Śródziemnego. Obiadokolacja, nocleg.

8. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do centrum Nicei. Zwiedzanie miasta – położonego nad wspaniałą błękitną zatoką ośrodka turystycznego o światowej renomie. Spacer Promenade des Anglais, biegnącą wzdłuż brzegu morza. Dalej trasa wiedzie przez stare miasto z wąskimi uliczkami, barokowymi kościołami, malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim i gąszczem sklepików, kafejek i restauracji, park zamkowy położony na szczycie 92-metrowego wzgórza, skąd podziwiać można przepiękną panoramę miasta, widok na port i Zatokę Aniołów. Wizyta w Confiserie Florian, gdzie można poznać etapy produkcji światowej sławy wyrobów tej znanej marki, a także posmakować różnorodnych łakoci. Wyjazd do Polski w późnych godzinach popołudniowych.

9. Dzień:
Nocny przejazd przez Francję, Włochy, Austrię, Czechy. Przyjazd i zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
przejazd komfortowym autokarem (barek, wideo, WC, klimatyzacja), wyjazd z Warszawy lub okolic (dla wyjazdów z innych miejsc – patrz tabela wyjazdowa)
zakwaterowanie – 6 noclegów w hotelu (typu Premiere Classe) w pokojach 3-4 os. z łazienkami,
wyżywienie: 6 śniadan, 6 obiadokolacji,
ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
opieka pilota wycieczek.

Obowiązkowo dodatkowo:
bilety na komunikację miejską 12 EUR/os (cena dla osób poniżej 18 lat).

Do wyboru, nieobowiązkowe dodatkowo płatne w EUR/ os.
lista biletów wstępu (patrz tabela wstępów).

WYDATKI WŁASNE

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39