Paryż i Disneyland

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka pod szkołą około południa. Wyjazd w kierunku Francji. Przejazd przez Niemcy, Belgię do Francji. W czasie przejazdu krótkie postoje. Możliwość zorganizowania obiadu w Polsce przy granicy (ok. 20 zł/os.).

2. Dzień:
Przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta metrem: Spacer wzdłuż Sekwany: Pont des Arts (most obwieszony kłódkami zakochanych) Pont Neuf (Nowy Most, wbrew swojej nazwie, najstarszy most w Paryżu). Następnie wyspa Ile de la Cité (stanowiąca najstarszą część miasta) Conciergerie (dawna siedziba królewska), Sainte Chapelle (Święta Kaplica), Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice) , katedra Notre Dame. Dalej Quartier Latin (Dzielnica Łacińska): Sorbona (La Sorbonne), Panteon (wstęp płatny), Ogrody Luksemburskie. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Wersalu. Zwiedzanie zespołu ogrodowo-parkowego i pałacu Ludwika XIV -„Króla Słońce” (wstęp płatny).Następnie przejazd i zwiedzanie Paryża: Ogrody Tuileries z Łukiem Karuzeli, Musée de l’Orangerie (gdzie główną atrakcją są „Nenufary” Moneta). Dalej Place de la Concorde (plac Zgody z liczącym ponad 3 tys. lat egipskim obeliskiem), Pola Elizejskie , Plac de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym, Dalej Les Invalides (kompleks zbudowany z inicjatywy Ludwika XIV) z Pałacem i Kościołem Inwalidów (gdzie znajduje się Grób Napoleona). Następnie Pola Marsowe i wieża Eiffla (wjazd na szczyt płatny). Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Paryża: gmach paryskiej Opery , wizyta w Le Musée du parfum (muzeum perfum) Fragonard, dalej Grand Palais, Petit Palais, Most Aleksandra III. Następnie wizyta w Musée d’Orsay (muzeum z obrazami sławnych impresjonistów). Dalej spacer po wzgórzu Montmartre: bazylika Sacre Coeur, Plac du Tertre (gdzie artyści malarze dla zabawy i pieniędzy malują portrety turystów). Dalej Plac Pigalle i Boulevard de Clichy ze słynnym Moulin Rouge. Czas na zakupy w trakcie zwiedzania. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Paryża. Wizyta w Luwrze (wstęp płatny, jednym z najstarszych i największych muzeów na świecie, z dziełami tej miary co Mona Lisa, Wenus z Milo czy Nike z Samotraki)., Dalej Les Halles (Dzielnica Hal), Centre Georges Pompidou (Centrum Pompidou zwane też Rafinerią z racji wyglądu) z Muzeum Sztuki Współczesnej (Musée National d’Art Moderne, wstęp płatny). Rejs statkiem po Sekwanie (płatny), Obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu. Wykwaterowanie. Przejazd do Disneylandu (lub Asterix Park do wyboru; wstęp płatny) pod Paryżem. Po całodniowej zabawie w Parku Rozrywki wyjazd w kierunku Polski.

7. Dzień:
Nocny przejazd przez Francję, Belgię, Niemcy. Zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd komfortowym autokarem (barek, wideo, WC, klimatyzacja), wyjazd z Warszawy lub okolic (dla wyjazdów z innych miejsc – patrz tabela wyjazdowa)
– zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu (typu Premiere Classe) w pokojach 3-4 os. z łazienkami,
– wyżywienie: 4 śniadan, 4 obiadokolacji
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Obowiązkowo dodatkowo:
bilety na komunikację miejską

Do wyboru, nieobowiązkowe dodatkowo płatne w EUR/ os.
lista biletów wstępu (patrz tabela wstępów).

WYDATKI WŁASNE

Możliwe 1-dniowe wycieczki poza Paryż płatne w EUR/ os. do uzgodnienia zamiana dnia z programu podstawowego; (uwaga : ceny zawierają przejazd autokarem ,wstępy do atrakcji; ceny wstępów dla osób poniżej 17 lat )

– Bruksela – 10,0
Zwiedzanie miasta: Parlament Europejski i Parlamentarium (muzeum otwartego w 2011 r przez J. Buzka-ówczesnego przewodniczącego parlamentu). Następnie spacer po centrum Brukseli z Grande Place oraz symbolem miasta – Manneken Pis

– Asterix Park – park rozrywki – 42,0
park rozrywki, poświęcony Asterixowi (bohaterowi Alberta Uderzo i René Goscinnego) oraz jego przygodom

– Fontainebleau, Vaux le Vicomte – 26,0
zwiedzanie rezydencji królewskiej w Fontainebleau z apartamentami Napoleona I i wyjątkową kolekcją malarstwa, mebli i przedmiotów codziennego użytku, oraz pałacu i ogrodów w Vaux le Vicomte, pełnego przepychu zamku, który był inspiracja Ludwika XIV do budowy Wersalu

– Giverny, Saint-Germain-en-Laye, Chantilly – 35,0
zwiedzanie Giverny, przepięknej wioski w której mieszkał i tworzył Claude Monet Tu powstały jego słynnne „Nenufary”, oraz urokliwego miasteczka Saint-Germain-en-Laye, pełnego wspaniałych arystokratycznych pałaców, gdzie do końca XVII w. w pięciokatnym Château (zamku) rezydował królewski dwór; gdzie z ponad 2 km tarasu projektu mistrza kompozycji – Le Netre’a rozposciera się wspaniaiły widok na Sekwane i Paryż, a także Chantilly słynacego z pięknego zamku i muzeum Kondeuszy.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39