Paryż i Disneyland

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka pod szkołą około południa. Wyjazd w kierunku Francji. Przejazd przez Niemcy, Belgię do Francji. W czasie przejazdu krótkie postoje. Możliwość zorganizowania obiadu w Polsce przy granicy (ok. 20 zł/os.).

2. Dzień:
Przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta metrem: Spacer wzdłuż Sekwany: Pont des Arts (most obwieszony kłódkami zakochanych), Pont Neuf (Nowy Most, wbrew swojej nazwie, najstarszy most w Paryżu). Następnie wyspa Ile de la Cité (stanowiąca najstarszą część miasta), Conciergerie (dawna siedziba królewska), Sainte Chapelle (Święta Kaplica), Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice), katedra Notre Dame. Dalej Quartier Latin (Dzielnica Łacińska): Sorbona (La Sorbonne), Panteon (wstęp płatny), Ogrody Luksemburskie. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Wersalu. Zwiedzanie zespołu ogrodowo-parkowego i pałacu Ludwika XIV -„Króla Słońce” (wstęp płatny). Następnie przejazd i zwiedzanie Paryża: Ogrody Tuileries z Łukiem Karuzeli, Musée de l’Orangerie (gdzie główną atrakcją są „Nenufary” Moneta). Dalej Place de la Concorde (plac Zgody z liczącym ponad 3 tys. lat egipskim obeliskiem), Pola Elizejskie , Plac de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym, Dalej Les Invalides (kompleks zbudowany z inicjatywy Ludwika XIV) z Pałacem i Kościołem Inwalidów (gdzie znajduje się Grób Napoleona). Następnie Pola Marsowe i wieża Eiffla (wjazd na szczyt płatny). Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Fontainebleau. Zwiedzanie rezydencji królewskiej w Fontainebleau (z salą tronowa i apartamentami Napoleona I i wyjątkową kolekcją malarstwa, mebli i przedmiotów codziennego użytku; wstęp płatny). Dalej przejazd i zwiedzanie Vaux le Vicomte ( pełnego przepychu zamku, który był inspiracja Ludwika XIV do budowy Wersalu; wstęp płatny) i ogrodów. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Paryża: gmach paryskiej Opery, wizyta w Le Musée du parfum (muzeum perfum), Fragonard, dalej Grand Palais, Petit Palais, Most Aleksandra III. Następnie wizyta w Musée d’Orsay (muzeum z obrazami sławnych impresjonistów). Dalej spacer po wzgórzu Montmartre: bazylika Sacre Coeur, Plac du Tertre (gdzie artyści malarze dla zabawy i pieniędzy malują portrety turystów). Dalej Plac Pigalle i Boulevard de Clichy ze słynnym Moulin Rouge. Czas na zakupy w trakcie zwiedzania. Obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Giverny. Zwiedzanie tej przepięknej wioski, w której mieszkał i tworzył Claude Monet. Ogród i dom malarza (gdzie powstały jego słynne „Nenufary”, wstęp płatny). Następnie przejazd do Saint-Germain- en-Laye, urokliwego miasteczka, pełnego wspaniałych arystokratycznych pałaców, gdzie do końca XVII w. w pięknym Château (zamku; wstęp płatny) rezydował królewski dwór. Dalej spacer po ponad 2 km tarasie-ogrodzie projektu mistrza kompozycji – Le Netre’a, skąd rozpościera się wspaniały widok na Sekwane i Paryż. Następnie przejazd do Chantilly słynącego z pięknego zamku i muzeum Kondeuszy (wstęp płatny). Obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Paryża. Wizyta w Luwrze (wstęp płatny, jednym z najstarszych i największych muzeów na świecie, z dziełami tej miary co Mona Lisa, Wenus z Milo czy Nike z Samotraki). Dalej Les Halles (Dzielnica Hal), Centre Georges Pompidou (Centrum Pompidou zwane też Rafinerią z racji wyglądu) z Muzeum Sztuki Współczesnej (Musée National d’Art Moderne, wstęp płatny). Rejs statkiem po Sekwanie (płatny), Obiadokolacja, nocleg.

8. Dzień:
Po śniadaniu. Wykwaterowanie. Przejazd do Disneylandu (lub Asterix Park do wyboru; wstęp płatny) pod Paryżem. Po całodniowej zabawie w Parku Rozrywki wyjazd w kierunku Polski.

9. Dzień:
Nocny przejazd przez Francję, Belgię, Niemcy. Zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd komfortowym autokarem (barek, wideo, WC, klimatyzacja), wyjazd z Warszawy lub okolic (dla wyjazdów z innych miejsc – patrz tabela wyjazdowa)
– zakwaterowanie – 6 noclegów w hotelu (typu Premiere Classe) w pokojach 3-4 os. z łazienkami,
– wyżywienie: 6 śniadan, 6 obiadokolacji
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Obowiązkowo dodatkowo:
bilety na komunikację miejską

Do wyboru, nieobowiązkowe dodatkowo płatne w EUR/ os.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39