Paryż

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot do Paryża (13:20 – 15:40), transfer do hotelu, zakwaterowanie, spacer po wzgórzu Montmartre: bazylika Sacre  Coeur, Plac du Tertre (gdzie artyści malarze dla zabawy i pieniędzy malują portrety turystów), dalej plac Pigalle i Boulevard de Clichy ze słynnym Moulin Rouge. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Paryża. Wizyta w Luwrze (jednym z najstarszych i największych muzeów na świecie, z dziełami tej miary co Mona Lisa, Wenus z Milo czy Nike z Samotraki), dalej Les Halles (Dzielnica Hal), Centre Georges Pompidou (Centrum Pompidou zwane też Rafinerią z racji wyglądu) z Muzeum Sztuki Współczesnej (Musée National d’Art Moderne). Spacer wzdłuż Sekwany: Pont des Arts (most niegdyś obwieszony kłódkami zakochanych), Pont Neuf (Nowy Most, wbrew swojej nazwie, najstarszy most w Paryżu). Następnie wyspa Ile de la Cité (stanowiąca najstarszą część miasta), Conciergerie (dawna siedziba królewska), Sainte Chapelle (Święta Kaplica), Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice), katedra Notre Dame. Dalej Quartier Latin (Dzielnica Łacińska): Sorbona (La Sorbonne), Panteon, Ogrody Luksemburskie. Powrót do hotelu/hostelu. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Paryża: Ogrody Tuileries z Łukiem Karuzeli, dalej Place de la Concorde (plac Zgody z liczącym ponad 3 tys. lat egipskim obeliskiem), Pola Elizejskie, Plac de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym. Dalej Les Invalides (kompleks zbudowany z inicjatywy Ludwika XIV) z Pałacem i Kościołem Inwalidów (gdzie znajduje się Grób Napoleona).  Następnie Pola Marsowe i wieża Eiffla. Czas na zakupy w trakcie zwiedzania. Rejs statkiem po Sekwanie (Powrót do hotelu/hostelu. Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu, przejazd do Wersalu. Zwiedzanie zespołu ogrodowo-parkowego i pałacu Ludwika XIV – „Króla Słońce” (wstęp płatny). Przejazd na lotnisko w Paryżu. Wylot do Polski (16:05 – 18:20).

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot samolotem oraz opłaty lotniskowe,
– transfer lotnisko – hotel/hostel – lotnisko,
– zakwaterowanie: 3 noclegi  w hotelu/ hostelu pokoje 3-4 osobowe z łazienkami,
– wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
– wstępy i przewodnicy miejscowi, bilety komunikacja miejska

Wydatki własne.

 

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39