Paryż

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1745 zł/os.* – przy grupie 40 uczestników + 3 osoby opieki
od 1795 zł/os.* – przy grupie 30 uczestników + 2 osoby opieki
od 1895 zł/os.* – przy grupie 22 uczestników + 2 osoby opieki
*zakwaterowanie w hotelu/hostelu
* w cenie przelotu tylko bagaż podręczny (bagaż główny od 142 zł/os.)

Cena przelotów może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych.

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot do Paryża (12:50 – 15:20), Transfer z lotniska do hotelu. Spacer po wzgórzu Montmartre: bazylika Sacre Coeur, Plac du Tertre (gdzie artyści malarze dla zabawy i pieniędzy malują portrety turystów). Dalej Plac Pigalle i Boulevard de Clichy ze słynnym Moulin Rouge. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Paryża. Wizyta w Luwrze (wstęp płatny, jednym z najstarszych i największych muzeów na świecie, z dziełami tej miary co Mona Lisa, Wenus z Milo czy Nike z Samotraki)., Dalej Les Halles (Dzielnica Hal), Centre Georges Pompidou (Centrum Pompidou zwane też Rafinerią z racji wyglądu) z Muzeum Sztuki Współczesnej (Musée National d’Art Moderne, wstęp płatny). Spacer wzdłuż Sekwany: Pont des Arts (most obwieszony kłódkami zakochanych) Pont Neuf (Nowy Most, wbrew swojej nazwie, najstarszy most w Paryżu). Następnie wyspa Ile de la Cité (stanowiąca najstarszą część miasta) Conciergerie (dawna siedziba królewska), Sainte Chapelle (Święta Kaplica), Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice) , katedra Notre Dame. Dalej Quartier Latin (Dzielnica Łacińska): Sorbona (La Sorbonne), Panteon (wstęp płatny), Ogrody Luksemburskie. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Paryża: Ogrody Tuileries z Łukiem Karuzeli, Dalej Place de la Concorde (plac Zgody z liczącym ponad 3 tys. lat egipskim obeliskiem), Pola Elizejskie , Plac de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym. Dalej Les Invalides (kompleks zbudowany z inicjatywy Ludwika XIV) z Pałacem i Kościołem Inwalidów (gdzie znajduje się Grób Napoleona). Następnie Pola Marsowe i wieża Eiffla (wjazd na szczyt płatny) Czas na zakupy w trakcie zwiedzania. Rejs statkiem po Sekwanie (płatny). Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Disneylandu pod Paryżem. Pobyt i całodniowa zabawa w Parku Rozrywki (wstęp płatny). Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Wersalu. Zwiedzanie zespołu ogrodowo-parkowego i pałacu Ludwika XIV -„Króla Słońce” (wstęp płatny) transfer na lotnisko. Wylot do Polski (15:45 – 18:00).

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
przelot samolotem oraz opłaty lotniskowe (tylko bagaż podręczny; bagaż główny dodatkowo płatny od 142 zł/os.)
transfer lotnisko – hotel/hostel – lotnisko,
zakwaterowanie – 3 noclegi w hotelu/ hostelu pokoje 3-4 osobowe z łazienkami,
wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
opieka pilota wycieczek.

Obowiązkowo dodatkowo:
bilety na komunikację miejską 30 EUR/os.

Do wyboru, nieobowiązkowe dodatkowo płatne w EUR/ os.
lista biletów wstępu (patrz tabela wstępów).

WYDATKI WŁASNE

Możliwe 1 dniowe wycieczki poza Paryż płatne w EUR/ os. do uzgodnienia zamiana dnia z programu podstawowego; (uwaga: ceny zawierają przejazd autokarem/komunikacją miejską, wstępy do atrakcji; ceny wstępów dla osób poniżej 18 lat ).

– Disneyland – park rozrywki – 55,0
park rozrywki, poświęcony bohaterom kreskówek Disney’a

– Asterix Park – park rozrywki – 65,0
park rozrywki, poświęcony Asterixowi (bohaterowi Alberta Uderzo i René Goscinnego) oraz jego przygodom

– Fontainebleau, Vaux le Vicomte – 55,0
zwiedzanie rezydencji królewskiej w Fontainebleau z apartamentami Napoleona I i wyjątkową kolekcją malarstwa, mebli i przedmiotów codziennego użytku, oraz pałacu i ogrodów w Vaux le Vicomte, pełnego przepychu zamku, który był inspiracja Ludwika XIV do budowy Wersalu

– Giverny, Saint-Germain-en-Laye, Chantilly – 60,0
zwiedzanie Giverny, przepięknej wioski w której mieszkał i tworzył Claude Monet Tu powstały jego słynnne „Nenufary”, oraz urokliwego miasteczka Saint-Germain-en-Laye, pełnego wspaniałych arystokratycznych pałaców, gdzie do końca XVII w. w pięciokatnym Château (zamku) rezydował królewski dwór; gdzie z ponad 2 km tarasu projektu mistrza kompozycji – Le Netre’a rozposciera się wspaniaiły widok na Sekwane i Paryż, a także Chantilly słynacego z pięknego zamku i muzeum Kondeuszy.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39