Oslo

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku w Warszawa Modlin 2 godz. przed odlotem. Przelot do Oslo (ok. 2 godz.). Transfer do centrum stolicy Norwegii. Zwiedzanie miasta komunikacją miejską:twierdza Akershus, budynek Ratusza (gdzie wręczane są pokojowe nagrody Nobla), imponujący budynek Opery. Dalej spacer ulicą Karl-Johans-Gate (główną ulicą handlową i deptakiem): gmach parlamentu (Storting), Teatr Narodowy, Det Kongelige Slott (Pałac Królewski).  Galeria Narodowa (ze słynnym obrazem Krzyk Edwarda Muncha). Przejazd do hotelu/ hostelu. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Oslo. Wizyta w Muzeum Muncha (posiadające największą na świecie kolekcję prac tego malarza. Następnie rejs statkiem na półwysep Bygdøy wizyta w Norsk Folkemuseum (Norweskie Muzeum Ludowe, jedno z najstarszych i największych muzeów na świeżym powietrzu na świecie, gdzie zgromadzono zabytkowe budowle z całej Norwegii, m in, Stavkirke z 1250 r), dalej  muzeum Łodzi Wikingów i Frammuseet (gdzie prezentowany jest statek polarny Fram wraz z oryginalnym wyposażeniem z przełomu XIX i XX w.) oraz Muzeum Kon Tiki (które, prezentuje eksponaty związane z wyprawami Thora Heyerdahla – tratwę Kon-Tiki, papirusową łódź Ra II, eksponaty z Wyspy Wielkanocnej, Peru i Polinezji). Powrót do hotelu/ hostelu. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd  na wzgórze Holmenkollen, ze słynna skocznia, skąd rozpościera się piękna panorama na miasto; wizyta w Skimuseet (Muzeum Narciarstwa, w którym obejrzeć można eksponaty pokazujące rozwój sportów zimowych i wjechać windą na wieżę skoczni). Następnie  przejazd i spacer, po Vigelandsparken (kompleksu parkowego Gustava Vigelanda z ponad 200 rzeźbami, figurami z brązu i granitu, ze słynnym Rozzłoszczonym chłopcem). Następnie  przejazd na lotnisko w Oslo. Wylot  do Polski. Przylot na lotnisko Warszawa Okręcie i zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot samolotem oraz opłaty lotniskowe (tylko bagaż podręczny; bagaż główny dodatkowo płatny)
– transfer lotnisko – hotel/hostel – lotnisko
– przejazd autokarem na trasie objazdu w Norwegii
– zakwaterowanie – 2 noclegi  w hotelu/ hostelu pokoje 3-4 osobowe z łazienkami
– wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek..

Dodatkowo płatne:

– wstępy i przewodnicy miejscowi, komunikacja miejska w Oslo  (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne.

 

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39