Norwegia

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1 dzień:
Zbiórka pod szkołą, wyjazd w kierunku Niemiec. Zaokrętowanie na prom. Przeprawa promowa do Danii/Szwecji (fotele lotnicze).
2 dzień:
Przejazd przez Goteborg w okolice Oslo, przyjazd do stolicy Norwegii około 10:00. Zwiedzanie najsłynniejszych zabytków miasta: imponujący budynek Opery, ulica Karl Johans Gate, gmach parlamentu, Teatr Narodowy, Pałac Królewski, twierdza Akershus, park Vigelanda ze 150 rzeźbami. Muzeum Muncha oraz statku polarnego Fram. Wizyta na wzgórzu Holmenkollen, skąd rozpościera się piękna panorama na miasto. Zakwaterowanie w okolicach Oslo, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd przez typowy norweski krajobraz, wzdłuż brzegów Jeziora Mjosa do Lillehamer –  światowej sławy ośrodka sportów zimowych. Dalsza trasa prowadzi doliną Gudbrandsdal, z zachowaną zabudową starożytnych domostw. Następnie jedna z największych atrakcji turystycznych Norwegii – serpentynowa „Droga Trolli”. Krótka przeprawa promowa z Linge do Eidsdal. Dalsza podróż Drogą Orłów do wioski Geiranger – jednej z najpiękniej położonych miejscowości w Norwegii u podnóża gór nad Geirangerfjord, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Fjerlandu, gdzie będzie możliwość zobaczenia jęzora lodowca Boyumsbreen. Przejazd nad brzegami najdłuższego i najgłębszego fjordu Sognefjord do Mannheller. Przeprawa promowa do Fodnes. Przejazd najdłuższym tunelem w Norwegii (blisko 25 km) do Flam. Wycieczka statkiem do Gudvangen po Aurlandsfjord i Naeroyfjord (najwęższy fjord w Europie). Możliwość podziwiania wspaniałych wodospadów oraz wiosek usytuowanych na zboczach gór. Przejazd z Gudvangen przez kanion Stalheim do Voss, a następnie przejazd w kierunku Bergen – stolicy fiordów norweskich. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta m.in.: Stare Miasto ze  słynnymi skandynawskimi drewnianymi domami, wieża Rosenkrantza. Przejazd z Bergen wzdłuż przepięknego Hardangerfjord do Bruravik. Rejs promem do Brimnes. Przejazd przez kanion Mabodal do Foslli, które pozostawia niezapomniane wrażenia. Krótki postój przy wspaniałym wodospadzie Voringsfoss o 182-metrowym spadku wody. Przejazd do Geilo-wypoczynkowej miejscowości narciarskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Wyjazd z Geilo przez Oslo, przejazd przez Szwecję/Danię, zaokrętowanie na prom (fotele lotnicze).
7 dzień:
Przypłynięcie do Niemiec, przejazd do Polski. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
– Przejazd komfortowym autokarem podczas zwiedzania Norwegii (z klimatyzacją, WC, barek, video),
– zakwaterowanie: 4 noclegi w hostelach lub schroniskach młodzieżowych, w pokojach 4-6 osobowych z łazienkami,
– wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
– opieka pilota wycieczek,
– ubezpieczenie KL i NNW oraz bagażu,
– przeprawa promem Rostock – Gedser lub Sassnitz – Trelleborg,

Dodatkowo płatne:
wstępy i przewodnicy miejscowi, bilety wstępu, rejsy statkiem po Fiordach, przeprawy promowe w Norwegii, komunikacja miejska w Oslo: (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39