Niemcy Zachodnie Park Rozrywki

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1895 zł*/os. – przy grupie 25 uczestników + 2 osoby opieki

* w cenie przelotu bagaż podręczny (2 sztuki)
 * cena przelotów może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku w Modlinie. Przelot samolotem do Karlsruhe – Baden Baden (06:20 – 08:05).
Przejazd do Europa-Park – największy w Niemczech i trzeci pod względem popularności park rozrywki w Europie, m.in. po paryskim Disneylandzie. Park znajduje się w miejscowości Rust, w południowo-zachodnich Niemczech (wstęp płatny). Zabawa w Parku (uwaga: zamiennie możliwe zwiedzanie Strasbourga) obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie, przejazd do sławnego uzdrowiska: już Rzymianie kochali gorące źródła w Baden-Baden. Później w ich ślady poszli artyści. Od Friedricha Schillera po Hermanna Hesse, wielu poetów i myślicieli odcisnęło swe piętno na tej krainie. Następnie przejazd do Stuttgartu (miasto motoryzacji), zwiedzanie: Muzeum Mercedes-Benz (wstęp płatny) lub Muzeum Porsche (wstęp płatny). Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Heidelbergu, zwiedzanie: zamek z największą na świecie beczką na wino, (wstęp płatny) , muzeum aptekarskie (wstęp płatny). Następnie Rynek, Ratusz, Dzielnica Uniwersytecka z najstarszym elitarnym uniwersytetem w Niemczech z Karcerem studenckim (wstęp płatny). Przejazd do Trechtingshausen zwiedzanie wnętrz XI-wiecznego zamku Reichstein (wstęp płatny), rejs trasą zamków średniowiecznych i Lorelay (płatny). Przejazd do hotelu w okolicy Koblencji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Koblencji miasta założonego przez Rzymian ok. 10 r. p.n.e. u ujścia Mozeli do Renu, zwiedzanie m.in.: Niemiecki Róg, Stare Miasto. Wyjazd do twierdzy Ehrenbreitstein, unikalnego zabytku dziewiętnastowiecznego budownictwa militarnego (wstęp płatny), przejście na platformę widokową, panorama Renu i Mozeli. Przejazd do Bonn (dawnej stolicy RFN) – zwiedzanie: barokowy zamek – siedziba Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma, ratusz, dom Beethovena, obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Kolonii: m. in.: gotycka Katedra wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z relikwiarzem Trzech Króli – największym dziełem złotniczym świata ( wstęp płatny), Spacer po starówce: Ratusz, Muzeum Czekolady (wstęp płatny). Przejazd na lotnisko w Kolonii, przelot do Warszawy (19:55 – 21:40).

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przelot samolotem na trasie Modlin – Karlsruhe oraz Kolonia – Modlin (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 150 zł/os.),
Minibus/autokar zgodnie z programem,
Zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu/hostelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne
– bilety wstępu i przewodnicy miejscowi – od 50 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39