Mediolan i Como

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Odprawa i wylot do Włoch. Przelot do Bergamo (ok. 2,5 godz.). Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Mediolanu: Kościół Santa Maria delle Grazie z najsłynniejszym ściennym malowidłem świata, freskiem „Ostatnia Wieczerza” autorstwa Leonarda da Vinci (wstęp płatny), Castello Sforzesco (ceglany Zamek książęcego rodu Sforzów) z Pinakoteką (wstep płatny). Następnie Basilica di Sant’Ambrogio (Bazylika św. Ambrożego, to dawny kościół koronacyjny, w którym w Złotym Ołtarzu znajdują się relikwie patrona miasta), Dalej spacer po starym mieście: Duomo di Milano (gotycka Katedra Narodzin św. Marii, zbudowana z białego i różowego marmuru, z pięknymi witrażami i zdobieniami, to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych kościołów świata, w którym Napoleon koronował się na króla Włoch; wstęp do muzeum i na tarasy katedry płatny), słynny Pasaż Wiktora Emanuela II (to czterokondygnacyjna galeria handlowa przykryta szklaną kopułą), zabytkowy budynek La Scala (jedna z najważniejszych scen operowych świata, wstęp płatny). Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja i nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Mediolanu: Brera (to dzielnica mediolańskiej bohemy, pełna urokliwych uliczek z niewielkimi sklepikami i kafejkami). Zwiedzanie Museo Pinacoteca di Brera (galeria, w której wystawione są obrazy mistrzów włoskiego malarstwa, m.in. Carravagia, Rafaela, Canaletta; wstęp płatny) lub Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci (muzeum gdzie znajdują się m.in. rekonstrukcje urządzeń mistrza Leonarda da Vinci; wstep płatny). Spacer po Quadrilatero della moda (dzielnica mody) oraz elegancką Via Montenapoleone, gdzie znajdują się ekskluzywne sklepy i butiki znanych projektantów mody. Dalej spacer po Corso Venezia, gdzie znajdują się też wspaniałe zabytkowe pałace arystokracji i zamożnych mieszczan, dawna portowa dzielnica Navigli (której nazwa pochodzi od sieci kanałów, którą wybudowano jeszcze w czasach antyku). Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie. Przejazd do Bellagio, najpiękniejszego kurortu nad jeziorem Como, słynącego ze wspaniałych rezydencji. Zwiedzanie ogrodów Villa Melzi. Przeprawa promowa do Tremezzo. przejazd trasą panoramiczną wzdłuż wybrzeża do miasta Como, które wydało takie sławy, jak Pliniusz Młodszy i Pliniusz Starszy oraz Alessandro Volta. Spacer po centrum z piękną katedrą. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Bergamo. Zwiedzanie zabytkowego La Citta’ Alta (Górnego Miasta) otoczonego Weneckim Murami. Przejazd na lotnisko w Bergamo. Przelot do Polski. Przylot w późnych godzinach wieczornych.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot samolotem do i z Mediolanu,
– transfer lotnisko – hotel – lotnisko, oraz autokarem podczas wycieczki w dniu 4.,
– zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu, pokoje 3-4 os. z łazienkami,
– wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Komunikacja miejska i bilety wstępów – od 40 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39