Mediolan i Bergamo

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1295 zł*/os. – przy grupie 25 uczestników + 2 osoby opieki

* w cenie przelotu bagaż podręczny (2 sztuki)
* cena przelotów może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Odprawa i wylot do Włoch. Przelot do Bergamo (ok. 2,5 godz.). Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Mediolanu: Kościół Santa Maria delle Grazie z najsłynniejszym ściennym malowidłem świata, freskiem „Ostatnia Wieczerza” autorstwa Leonarda da Vinci (wstęp płatny), Castello Sforzesco (ceglany Zamek książęcego rodu Sforzów) z Pinakoteką (wstep płatny). Następnie Basilica di Sant’Ambrogio (Bazylika św. Ambrożego, to dawny kościół koronacyjny, w którym w Złotym Ołtarzu znajdują się relikwie patrona miasta), Dalej spacer po starym mieście: Duomo di Milano (gotycka Katedra Narodzin św. Marii, zbudowana z białego i różowego marmuru, z pięknymi witrażami i zdobieniami, to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych kościołów świata, w którym Napoleon koronował się na króla Włoch; wstęp do muzeum i na tarasy katedry płatny), słynny Pasaż Wiktora Emanuela II (to czterokondygnacyjna galeria handlowa przykryta szklaną kopułą), zabytkowy budynek La Scala (jedna z najważniejszych scen operowych świata, wstęp płatny). Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja i nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Mediolanu: Brera (to dzielnica mediolańskiej bohemy, pełna urokliwych uliczek z niewielkimi sklepikami i kafejkami). Zwiedzanie Museo Pinacoteca di Brera (galeria, w której wystawione są obrazy mistrzów włoskiego malarstwa, m.in. Carravagia, Rafaela, Canaletta; wstęp płatny), lub Museo Nazionale della Scienza e della Tecnologia Leonardo da Vinci (muzeum gdzie znajdują się m.in. rekonstrukcje urządzeń mistrza Leonarda da Vinci; wstep płatny). Spacer po Quadrilatero della moda (dzielnica mody), oraz elegancką Via Montenapoleone gdzie znajdują się ekskluzywne sklepy i butiki znanych projektantów mody. Dalej spacer po Corso Venezia , gdzie znajdują się tez wspaniałe zabytkowe pałace arystokracji i zamożnych mieszczan. dawna portowa dzielnica Navigli ( której nazwa pochodzi od sieci kanałów, którą wybudowano jeszcze w czasach antyku). Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Bergamo. Zwiedzanie zabytkowego La Citta’ Alta (Górnego Miasta) otoczonego Weneckim Murami. Przejazd na lotnisko w Bergamo. Przelot do Polski. Przylot w późnych godzinach wieczornych.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przelot samolotem do i z Mediolanu (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 150 zł/os.),
Transfer lotnisko – hotel – lotnisko,
Zakwaterowanie – 3 noclegi w hotelu, pokoje 3-4 os. z łazienkami,
Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Komunikacja miejska i bilety wstępów – od 30 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39