Majorka

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku w Modlinie 2 godz. przed odlotem. Przelot na Majorkę. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie, przejazd do stolicy Majorki: wizyta w Palmie obejmuje spacer po starówce miasta: katedra La Seu, Parc del Mar, ogrody królewskie Pałacu Almudaina, wąskie uliczki i patia domów kupieckich, ratusz miejski, punkt widokowy przy zamku Castillo de Bellver, czas na zakupy w okolicach Plaza Mayor, głównego rynku miasta. Następnie przejazd przez góry do średniowiecznej wioski – Valldemossy, miejsca, w którym zimą 1838 r. przebywał polski kompozytor Fryderyk Chopin wraz z francuską pisarką George Sand. Klasztor kartuzów, w którym ta słynna para znalazła schronienie, jest najbardziej polskim akcentem na Majorce, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie. Objazd Wyspy – trasa wycieczki prowadzi przez rolnicze wioski i miasta urodzajnej niziny Es Pla w kierunku gór Sierra de Tramontana. Dalej serpentyny górskie wiodą do sanktuarium maryjnego w Lluc, gdzie zatrzymamy się na zwiedzanie kościoła z wizerunkiem Czarnej Madonny. Następnie imponująca, kręta droga z zakrętami sięgającymi 180 stopni zaprowadzi nas do portu Sa Calobra na północnym wybrzeżu. Zatoka jest jednocześnie ujściem najdłuższego na wyspie wąwozu Torrente de Pareis. W czasie wolnym spacer tunelem skalnym do wąwozu, kąpiel na malowniczo położonej małej plaży. Rejs statkiem wzdłuż klifowego północnego wybrzeża Majorki. Morską podróż zakończymy w porcie Puerto de Soller. Stamtąd słynną Doliną Pomarańczy wyruszymy do urokliwego miasteczka Soller i dalej, trasą wiodącą przez górski tunel i gaje drzew cytrusowych, w drogę powrotną do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie. Wycieczka na Półwysep Formentor i bazar w Alcúdii: – przejazd do Alcúdii, gdzie w każdy wtorek odbywa się największy na wyspie targ. Okazja do zakupu lokalnych wyrobów ceramicznych, rękodzieła, biżuterii, oraz oliwy z oliwek, miodu, migdałów i fig. Po zakupach przejazd autokarem na Półwysep Formentor uznawany za najpiękniejszy zakątek na wyspie. Podziwianie przepięknych krajobrazów z bujną roślinnością będącą ostoją dla wielu gatunków ptaków i jaszczurek. W pogodne dni można zobaczyć stamtąd sąsiednią Minorkę. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu, odpoczynek, czas na plażowanie, przejazd na lotnisko, wylot do Polski.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
– Przelot samolotem do i z Majorki,
– Transfer lotnisko – hotel – lotnisko, oraz podczas zwiedzania w dniu 2-4,
– Zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
– Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
– Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Przewodnicy miejscowi i bilety wstępów

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39