Londyn i Środkowa Anglia

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1600 zł*/os. – przy grupie 45 uczestników + 3 osoby opieki

* ceny dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45  uczestników kalkulujemy indywidualnie

1. Dzień:
Zbiórka pod szkołą w godzinach porannych. Wyjazd w kierunku Anglii. Przejazd przez Niemcy, Belgię, Holandię do Francji. W czasie przejazdu krótkie postoje. Możliwość zorganizowania obiadu w Polsce przy granicy (ok. 25 zł/os.).

2. Dzień:
Przejazd przez Kanał La Manche do Wielkiej Brytanii. Przyjazd do Londynu w godzinach porannych. Zwiedzanie Londynu (metrem) :Spacer po The Mall i St. James Park. Przejście pod Pałac Buckingham, gdzie o 11.30 odbywa się uroczysta zmiana warty, następnie Westminster Abbey (wstęp płatny), budynki angielskiego parlamentu (Houses of Parlament), Big Ben, i dalej spacer po dzielnicy rządowej: Whitehall, Downing Street (gdzie pod nr 10 mieści się siedziba premiera). Przejazd na nocleg w okolicach Northampton. Obiadokolacja, nocleg.

3 Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Cambridge. Zwiedzanie tego słynnego ośrodka uniwersyteckiego: College (wstępy płatne), Trinity College z Biblioteką Wrena,, King’s College z King’s College Chapel, Następnie przejazd do Nottingham, Zwiedzanie zamku Notingham Castle (wstęp płatny), wzniesionego na skale z siecią wydrążonych korytarzy, możliwa organizacja Castle Cave Tours (wstęp płatny). U stóp zamku stoi najstarsza działająca w Wielkiej Brytanii tawerna Trip to Jerusalem (1189). Obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Birmingham. Zwiedzanie Brum, jak zdrobniale nazywają miasto jego mieszkańcy. Birmingham było centrum rewolucji przemysłowej w XIX w. Powstały tu różnorodne gałęzie przemysłu, co przyczyniło się do rozwoju budownictwa fabrycznego oraz mieszkalnego. Rejs po kanałach (płatny), gdzie wzdłuż nabrzeży stoją dawne składy, przekształcone w muzea i galerie. Następnie wizyta w Fabryce Czekolady Cadbury (wstęp płatny). Przejazd do Stratford-upon-Avon, jednego z najsławniejszych miast Anglii. Tutaj stoi dom (wstęp płatny) gdzie w dzień św. Jerzego, 23 kwietnia 1564 urodził się Wiliam Shakespeare. Stratford stało się literackim sanktuarium największego dramaturga Anglii, a miłośnicy jego dzieł przybywają do tego miasta od czasu jego śmierci w 1616 r. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień:
Po śniadaniu wizyta w Warwick: Miasto znacznie ucierpiało podczas pożaru w 1694 r., ale do naszych czasów zachowało się kilka wspaniałych średniowiecznych budowli. Kościół St Mary, z którego wieży wspaniale widać Warwick Castle (wstęp płatny), średniowieczną warownię, a zarazem jedną z najpiękniejszych rezydencji w Wielkiej Brytanii. W 1978 r. właściciele gabinetu Madame Tussaud nabyli zamek i wystawili tu „żywe obrazy” z figurami woskowymi, aby zilustrować jego historię. Następnie przejazd do Ludlow, ośrodka badań archeologicznych z muzeum centrum miasta, gdzie można oglądać skamieliny najstarszych znanych zwierząt lądowych i roślin. Na wzgórzu, wysoko nad brzegiem rzeki Teme, stoi częściowo zrujnowany zamek Ludlow Castle (wstęp płatny) z XI w., przyciągający corocznie rzesze turystów. Przejazd do Worcester, miasta gdzie przy College Yard stoi perła architektury Worcester Cathedral (wstęp płatny). W katedrze można obejrzeć umieszczony przed ołtarzem grobowiec króla Jana bez Ziemi, arcydzieła średniowiecznej rzeźby. Obiadokolacja, nocleg.

6 Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Tewkesbury, gdzie podziwiać można potężne normandzkie opactwo Tewkesbury Abbey. Przejazd do Gloucester, które to odegrało ważną rolę w historii Anglii. Tutaj Wilhelm Zdobywca polecił w 1086 r. wykonać pomiary ziemi w całym królestwie, aby zrobić spis wszelkiej własności, a w 1216 r. w tutejszej Gloucester Cathedral Henryk III koronował się na króla Anglii. Wśród wspaniałych budowli wokół katedry na uwagę zasługuje College Court, gdzie mieści się Beatrix Potter Museu & Shop, poświęcone autorce i ilustratorce powieści dla dzieci. Następnie przejazd do Bath: zwiedzanie zabytkowego miasta, które zawdzięcza swoją nazwę i sławę gorącym źródłom z czasów rzymskich. Dziś na tym miejscu znajduje się Roman Baths & Fashion Museum (wstęp płatny). Spacer po starówce do zabytkowego, mostu Pulteney jednego z zaledwie czterech mostów na świecie, które są zabudowane z obu stron na całej swojej rozpiętości. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień:
Po śniadaniu przejazd do Londynu: Zwiedzanie miasta metrem: Spacer po The City of London, które łączy w sobie historię Londynu i nowoczesność: St. Paul’s Cathedral (wstęp płatny), The Monument, Guidhall, Tower of London (wstęp płatny), most Tower Bridge. Następnie spacer po West End: Piccadilly Circus, Leister Square, China Town, Covent Garden. Czas na zakupy na Oxford Street. Możliwość zorganizowania obiadokolacji (10 GBP/os.). Powrót do Polski.

8. Dzień:
Nocny przejazd przez Francję, Belgię, Niemcy. Możliwość zorganizowania obiadu w Polsce przy granicy (ok. 25 zł/os.). Zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem, przeprawa Eurotunelem,
Zakwaterowanie – 5 noclegów u rodzin angielskich / lub w hotelu pokoje 3- os. z łazienkami (za dopłatą),
Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, (pakiet lunch w przypadku noclegów u rodzin),
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Bilety komunikacji miejskiej i wstępy – od 60 GBP/ os. (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39