Londyn i Południowa Anglia

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1645 zł*/os. – przy grupie 45 uczestników + 3 osoby opieki

* ceny dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45  uczestników kalkulujemy indywidualnie

1. Dzień:
Zbiórka pod szkołą w godzinach porannych. Wyjazd w kierunku Anglii. Przejazd przez Niemcy, Belgię, Holandię do Francji. W czasie przejazdu krótkie postoje. Możliwość zorganizowania obiadu w Polsce przy granicy (ok. 25 zł/os.).

2. Dzień:
Przejazd przez Kanał La Manche do Wielkiej Brytanii. Przyjazd do Londynu w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta metrem. Wizyta w Greenwich, spacer po parku Greenwich, wizyta na południku „zero” i w najstarszym na świecie obserwatorium astronomicznym (wstęp płatny). Następnie zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, oraz wizyta w najdroższym domu towarowym – Harrods. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Londynu. Spacer po The Mall i St. James Park. Przejście pod Pałac Buckingham, gdzie o 11.30 odbywa się uroczysta zmiana warty, następnie Westminster Abbey (wstęp płatny), budynki angielskiego parlamentu (Houses of Parlament), Big Ben, i dalej spacer po dzielnicy rządowej: Whitehall, Downing Street (gdzie pod nr 10 mieści się siedziba premiera). London Eye (wstęp płatny) skąd z wysokości 135 m można podziwiać panoramę miasta. Nastepnie czas na zakupy na Oxford Street. Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania: Spacer po The City of London, które łączy w sobie historię Londynu i nowoczesność: St. Paul’s Cathedral (wstęp płatny), The Monument, Guidhall, Tower of London (wstęp płatny), most Tower Bridge. Następnie spacer po West End: Piccadilly Circus, Leister Square, China Town, Covent Garden. Następnie muzeum figur woskowych Madame Tussauds (wstęp płatny). Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Windsoru, weekendowej rezydencji Królowej Elżbiety II, zwiedzanie Windsor Castle (wstęp płatny) , następnie przejazd do Oxfordu, miasta słynącego z jednego z najlepszych i najstarszych uniwersytetów na świecie. Spacer po mieście: Bodleigain Library, Sheldonian Theatre i wybrane uniwersyteckie College (wstępy płatne). Najbardziej znanym jest Christ Church College z największym dziedzińcem uniwersytetu. W Oxfordzie studiowali m.in. Einstein, Lewis Carroll, autor „Alicji w krainie czarów“, czy Tolkien autor „Władcy Pierścieni”. Powrót do Londynu. Obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Canterbury, zwiedzanie Canterbury Cathedral (wstęp płatny) i tego uroczego miasteczka, przejazd do Hastings, zwiedzanie Castel 1066, (wstęp płatny) przejazd w okolice Brighton, Obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Winchester. Miasto Winchester można uznać za angielski odpowiednik naszego Gniezna. Licząca sobie ponad 900 lat katedra (wstęp płatny), okrągły Stół króla Artura, czy najstarsza działająca bez przerwy szkoła w Anglii, liczne muzea i parki przyciągają do Winchesteru turystów z całego świata. Następnie przejazd do Stonehenge (wstęp płatny). Żadna prehistoryczna budowla Anglii nie wzbudza większych kontrowersji niż Stonehenge, tajemniczy krąg monolitów, oddalony o 15 km na północ od Salisbury. Powrót do Brighton, obiadokolacja, nocleg.

8. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Brighton: Spacer po tym uroczym nadmorskim mieście, letniej stolicy Anglii: Brighton Pier (molo), Brighton Museum, Royal Pavilion (wstęp płatny) -pałac w stylu indosaraceńskim, była rezydencja królewska, Sea Life Aquarium (wstęp płatny), Możliwość zorganizowania obiadokolacji (10 GBP/os. Powrót do Polski.

9. Dzień:
Nocny przejazd przez Francję, Belgię, Niemcy. Możliwość zorganizowania obiadu w Polsce przy granicy (ok. 25 zł/os.). Zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem, przeprawa Eurotunelem,
Zakwaterowanie – 6 noclegów u rodzin angielskich / lub w hotelu pokoje 3- os. z łazienkami (za dopłatą),
Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, (pakiet lunch w przypadku noclegów u rodzin),
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Bilety komunikacji miejskiej i wstępy – od 60 GBP/ os. (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39