Lizbona, Fatima i Santiago de Compostela

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

3395 zł/os. przy grupie 20 uczestników
* cena przelotów może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych.

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot do Lizbony (10:30 – 15:10), Przejazd do hotelu Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po okolicy. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Lizbony; Dzielnica Belem (po portugalsku oznacza Betlejem): Wieża Torre de Belem (budowla militarna, wpisana na listę UNESCO), Padrão dos Descobrimentos (Pomnik Odkrywców), Mosteiro dos Jerónimos (Klasztor Hieronimitów szczytowe osiągnięcie arch. Manuelińskiej wpisane na listę UNESCO; miejsce podpisania traktatu lizbońskiego), Antiga Casa dos Pasteis de Belem (cukiernia z najsłynniejszymi portugalskimi ciastkami z nadzieniem budyniowym). Następnie Baixa (Dolne Miasto – centrum stolicy; arcydzieło oświeceniowej urbanistyki).
Praça do Comércio (monumentalny plac nad Tagiem), gwarna Rua Augusta, Praça da Figueira (Plac Figowy), Praça Dom Pedro IV (Plac Rossio; pełen kawirni, restauracji i teatrów), Avenida da Liberdade (najelegantsza ulica w mieście), plac Praça dos Restauradores (plac z pomnikiem wybudowanym dla uczczenia wyzwolenia spod panowania hiszpańskiego) Elevador da Gloria (najstarsza z lizbońskich kolejek łącząca Dolne i Górne miasto). Następnie Alfama (najstarsza, zdecydowanie najbardziej niezwykła dzielnica Lizbony): Katedra Se (której przywrócono romański styl z czasów jej budowniczego – pierwszego króla Portugali Alfonsa I Zdobywcy), Castelo de São Jorge (Zamek św. Jerzego, który góruje nad Alfamą, a znajduje się na najwyższym z siedmiu wzgórz miasta), przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony; Bairro Alto (czyli Wysoka Dzielnica – strome, wąskie i pełne uroku uliczki). Ogrody (Jardim) z tarasem widokowym (Miradouro) de São Pedro de Alcântara Place, Igreja de São Roque (Kościól pod wezwaniem św.Rocha) Miradouro de Santa Catarina (taras widokowy z widokiem na rzekę, port i dzielnicę Baixa). Następnie przejazd na Cabo da Roca (przylądek, 140 m. skalisty cypel z latarnią morską, najdalej wysunięty na Zachód punkt Europy z widokiem na bezkresny Atlantyk). Następnie przejazd i zwiedzanie Sintry (wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu Fatima, nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka – ich oryginalnie zachowanych domów oraz kościoła parafialnego. Wizyta w sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Przejazd do hotelu Obiadokolacja. Nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu całodzienna wycieczka po Estremadura (z łaciny „Extrema Durii”, co oznacza poza rzeką Douro). Zwiedzanie Tomar: (miasto słynie z położonego tu zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego), następnie Opactwo i Klasztor Santa Maria da Vitória (Matki Boskiej Zwycięskiej) w Batalha, następnie Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça (dominikańskie opactwo –perła portugalskiego gotyku wpisane na Listę UNESCO), i następnie Nazare (malownicza, tradycyjna wioska rybackiej gdzie można zjeść najsmaczniejsze ryby i owoce morza), Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Bragi (dawnej siedziby Prymasa Portugalii), zwiedzanie Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze (Bom Jesus do Monte, to jedno z największych po Fatimie sanktuariów na terenie Portugalii). Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela, zwiedzanie Katedry (celu licznych pielgrzymek z relikwiami św. Jakuba Apostoła, słynnym Portykiem Chwały i otwieranymi tylko w Roku Jubileuszowym drzwiami). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7. Dzień:
Po śniadaniu powrót do Portugalii, przejazd do Porto (sięgającego korzeniami czasów rzymskich, największego miasta północnej Portugalii, położonego na zboczach wzgórz przy ujściu rzeki Douro do oceanu). Rejs po Douro ( nazywanej „Złota Rzeczka”). Następnie przejazd i zwiedzanie Coimbry (historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8. Dzień:
Po śniadaniu, przejazd na lotnisko w Lizbonie. Przelot do Polski (14:20 – 20:30).

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
przelot samolotem, opłaty lotniskowe (bagaż podręczny; bagaż główny),
transfer lotnisko – hotel – lotnisko,
zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3* w pokojach 2- os. z łazienkami, dopłata do pokoju 1- os. 700 zł.,
wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (napoje płatne dodatkowo),
przejazd autokarem podczas wycieczki zgodnie z programem,
ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
wstępy i przewodnicy miejscowi, bilety komunikacja miejska -od 100 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39