Jordania

Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku, odprawa i przelot do Ammanu (06:50 – 11:30). Transfer do Jerash – miasta zwanego Pompejami Bliskiego Wschodu, założonego najprawdopodobniej przez Aleksandra Wielkiego. Dziś Jerash to jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich w tym regionie. Spacer po mieście – Brama Południowa, Łuk Triumfalny cesarza Hadriana, spacer główną ulicą Cardo Maximus, Hipodrom z areną przeznaczoną do wyścigów rydwanów; Świątynia Zeusa, teatry rzymskie i forum, Nimfeum – fontanna poświęcona nimfom, Łaźnie Zachodnie i Brama Północna. Następnie zwiedzanie Ammanu – Forum i Teatr Rzymski; spacer po Cytadeli, z której roztacza się wspaniały widok na miasto; błękitny Meczet Króla Abd Allaha; wizyta w zamku Ajlun, spacer po śródmieściu, zwanym tu z angielska Downton. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Ammanu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Madaby, która słynie z mozaik z czasów bizantyjskich. Zwiedzanie: Cerkiew św. Jerzego ze wspaniałymi ikonami oraz ze słynną mozaikową mapą Ziemi Świętej, na której zobaczymy obszar od Libanu do Delty Nilu, wykonany pieczołowicie z maleńkich elementów. Następnie przejazd na Górę Nebo, gdzie według tradycji chrześcijańskiej i muzułmańskiej miał umrzeć Mojżesz i która ponoć kryje w sobie Arkę Noego. Wejście na Górę, z której roztacza się wspaniały widok na depresję Jordanu i Morze Martwe. Krótka wizyta w kościele Franciszkanów na Górze Nebo. Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położony i najbardziej zasolony akwen na świecie, na dnie którego mają znajdować się ruiny dwóch biblijnych miast – Sodomy i Gomory. Czas wolny na kąpiel w morzu. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Petry, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Petry – różowego skalnego miasta Nabatejczyków, gdzie dostrzec można wpływy egipskie, hellenistyczne, rzymskie i asyryjskie. Spacer drogą do wąwozu, wzdłuż której można zobaczyć pędzących konno Beduinów; przejście przez wąwóz Al-Siq do najważniejszego zabytku Petry – oszałamiającego Skarbca (Al-Chazna), który swoją nazwę zawdzięcza legendzie o ukrytym wewnątrz skarbie faraona. Spacer Ulicą Fasad, przy której wznoszą się dawne kupieckie domy i grobowce, aż do wykutego w skałach Amfiteatru, który mógł pomieścić aż 4000 osób. Przejście do Królewskich Grobowców wykutych w skałach, które mienią się przeróżnymi kolorami. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Wadi Rum, gdzie znajduje się niesamowita, wpisana na listę UNESCO pustynia, nazywana często najpiękniejszą pustynią świata! Jeep safari wśród czerwonych skał, które niejednokrotnie grały marsjański krajobraz w hollywoodzkich filmach!
Po południu przejazd do Ammanu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Ammanu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu wykwaterowanie, odprawa i przelot do Polski (11:55 – 14:45).

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– Przelot samolotem do i z Ammanu (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo
od 210 zł/os.),
– Komfortowy autokar podczas zwiedzania,
– Zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu 3*, pokoje 2-3 osobowe,
– Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
– Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne
– bilety wstępów, przewodnicy miejscowi, napiwki

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39