Irlandia i Walia

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1995 zł*/os. – przy grupie 45 uczestników + 3 osoby opieki

* ceny dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45  uczestników kalkulujemy indywidualnie

1. Dzień:
Zbiórka pod Szkołą w godzinach porannych. Przejazd przez Niemcy, Francję, do Calais. Możliwość zorganizowania obiadu w Polsce przy granicy (ok. 25 zł/os.).

2. Dzień:
Przeprawa do Wielkiej Brytanii, przejazd do Liverpoolu: zwiedzanie miasta (komunikacja miejska) szlakiem sławnej „czwórki” muzyków z tego miasta – The Beatles Story (wstęp płatny) na nabrzeżu Albert Dock, wizyta w Cavern Club – miejscu, pełnym rock’and’rollowych pamiątek, gdzie zespół zaczynała swoją karierę. Następnie Museum of Liverpool, Muzeum Morskie, liverpoolska Katedra i czas na zakupy. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie, przejazd na terminal promowy w Holyhead, 4 godzinny rejs promem do Irlandii. Zwiedzanie centrum Dublina: College Green, Bank of Ireland, Trinity College zał. w 1592 r. gdzie znajduje się Book of Kells słynny manuskrypt z IX w. następnie Grafton Street, pomnik Molly Malone (legendarnej przekupki Dublinu), Westmoreland (jedna z reprezentacyjnych ulic miasta), O’Connell Bridge, O’Connell Street, The Spire („Szpila”, najwyższa 120m., rzeźba na świecie). Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do miasta Kilkenny (średniowiecznej stolicy Irlandii), zwiedzanie Killkeny Castle (wstęp płatny) zamku górującego nad miastem. Następnie przejazd do Cashel, nad którym wznosi niezwykła wapienna skała Rock of Cashel (wstęp płatny), na której zachowały się wspaniałe budowle: Cormac’s Chapel (najstarszy w Irlandii kościół), ogromna średniowieczna katedra, okrągła wieża z XI w., unikatowy celtycki krzyż św. Partyka). Dalej, przejazd na południe do Blarney. Zwiedzanie Blarney Castle (wstęp płatny) z Blarney Stone (jego pocałowanie jak głosi legenda głosi, pozwala otrzymać dar elokwencji i umiejętności przekonywania. Przejazd w okolice Cork. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu klify Moheru (8 km klif z wapieni i piaskowców), przejazd do Galway (celtyckiej stolicy Irlandii). Zwiedzanie: Eyre Square, Browne Doorway, Lynch’s Castle, kolegiaty St. Nicholas’ Church. Następnie spacer przez dzielnicę łacińską: Kirwan’s Lane, Spanish Arch, Galway City Musem i dalej The Bridge Mills, do Galway Cathedral, obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Śniadanie, 3 godzinny rejs promem z Dublina do Holyhead, pamiątkowe zdjęcie z najdłuższą nazwą miejscowości na świecie Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwlllllantysiliogogogoch. Została ona wymyślona w celu przyciągnięcia turystów, pochodzi z języka walijskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza: „Kościół świętej Marii w dolinie białych leszczyn, w pobliżu gwałtownego wodnego wiru, przy czerwonej jaskini, w której znajduje się kościół świętego Tysilio. Następnie jedna z warowni „Żelaznego Kręgu” – zamek Conwy. Jest to jeden z najlepiej zachowanych i zarazem najpiękniejszych zamków w Walii. Pochodzi z XIII wieku. Usytuowany jest na wzniesieniu, co potęguje jego ogromne rozmiary. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Birmingham.

7. Dzień:
Przejazd przez Francję, Niemcy, do Polski. Możliwość zorganizowania obiadokolacji w Polsce przy granicy (ok. 25 zł/os.). Przyjazd w godzinach wieczornych.

Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem, przeprawa Eurotunelem,
Przeprawa promowa do i z Irlandii,
Zakwaterowanie – 5 noclegów w hotelu pokoje 3- os. z łazienkami,
Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Bilety komunikacji miejskiej i wstępy – od 30 GBP/ os. (zależnie od wybranych wstępów),
Bilety komunikacji miejskiej i wstępy – od 30 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39