Dublin i Belfast – warsztaty

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1600 zł*/os. – przy grupie 25 uczestników + 2 osoby opieki

* w cenie przelotu bagaż podręczny (2 sztuki)
* cena przelotów może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed odlotem. Przelot do Belfastu (06:45 – 08:40), transfer do hotelu, pozostawienie bagaży w przechowalni. Zwiedzanie Belfastu: Spacer z Donegall Square, tzw. „Złotą Milą” z ratuszem, budynkiem opery i zabytkowym Crown Liquor Saloon po drodze, „dzielnice podziałów”: Falls i Shankill, które do dziś są rozdzielone betonowym murem. Zwiedzanie wystawy Belfast Titanic (wstęp płatny), poświęconej historii statku Titanic, zbudowanego w tutejszej stoczni, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu, dalszy ciąg zwiedzania miasta: Crumlin Road Goal – więzienie, w którym wykonywano kary śmierci (wstęp płatny), następnie zamek w Belfaście – zamek położony na zboczu góry Cavehill, zlokalizowany na wysokości 120 m n.p.m. zapewnia atrakcyjny widok na samo miasto i zatokę Belfast Lough. Przejazd na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Dublina, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie centrum Dublina: College Green, Bank of Ireland, Trinity College zał. w 1592 r.. Zwiedzanie college’u i Starej Biblioteki (wstęp płatny), gdzie znajduje się Book of Kells słynny manuskrypt z IX w. Dalej Muzeum Narodowe (można tu poznać całą historię Irlandii, poczynając od przeszłości prehistorycznej, aż do odzyskania niepodległości w 1922 roku), następnie Grafton Street, pomnik Molly Malone (legendarnej przekupki Dublinu), Westmoreland (jedna z reprezentacyjnych ulic miasta), O’Connell Bridge, O’Connell Street, The Spire („Szpila”, najwyższa 120m., rzeźba na świecie). Czas na zakupy. Następnie Ha’penny Bridge nad rzeką Liffey, Four Courts i St Michan’s Church (wstęp płatny). Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd kolejką Dart do Dalkey. Tam zwiedzanie zamku w ramach Living History Tour (przebrani aktorzy, wstęp płatny). Powrót do Dublina: zwiedzanie więzienia Kilmainham Gaol (wstęp płatny), a później St. Patrick’s Cathedral (wstęp płatny). Następnie Dublin Castle (dawna siedziba Brytyjczyków, obecnie jeden z budynków rządowych, zwiedzanie płatne), Temple Bar z niepowtarzalną atmosferą, niezliczoną ilość galerii sztuki, antykwariatów, tajemniczych, malowniczych zaułków i pubów. Obiadokolacja, nocleg.

5. dzień:
Po śniadaniu, National Gallery of Ireland (ze wspaniała kolekcją obrazów) lub National Natury History Museum (muzeum przyrodnicze) lub w The Science Gallery (muzeum nauki), czas na zakupy, odpoczynek w Stephen’s Green, transfer na lotnisko wylot do Polski (17:35 – 21:20).

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przelot samolotem do i z Dublina (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 150 zł/os.),
Transfer lotnisko – hotel – lotnisko,
Zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Komunikacja miejska i bilety wstępów – od 20 GBP/ os. (zależnie od wybranych wstępów),
Komunikacja miejska i bilety wstępów – od 30 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne

Propozycja warsztatów językowych (możliwe dodatkowe opłaty):

1/ interaktywne zwiedzanie z przewodnikiem anglojęzycznym (native speaker), połączone z sesja Q&A (pytań i odpowiedzi)
– do uzgodnienia miejsca zwiedzania (np. zwiedzanie historycznego centrum Dublina)

2/ wizyty w wybranych obiektach połączone z określonymi zadaniami i aktywnością do wykonania ( Language School Activity Sheet)
– do uzgodnienia miejsca, np.:
National Gallery
Dublinia
Titanic Belfast

3/ quiz wiedzy o odwiedzanych miejscach, np.:
Ireland quiz
Dublin quiz
Northern Ireland quiz

4/ wizyta i warsztaty w miejscowej szkole

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39