Holandia i Belgia

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1 695 zł*/os. przy grupie 45 uczestników + 4 osoby opieki
1 795 zł*/os. przy grupie 40 uczestników + 4 osoby opieki
1 925 zł*/os. przy grupie 35 uczestników + 3 osoby opieki

1. Dzień:
Zbiórka pod szkołą w godzinach porannych. Wyjazd w kierunku Belgii. Przejazd przez Niemcy do Holandii. W czasie przejazdu krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w okolicach Bredy. Zakwaterowanie .Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Przyjazd do Brukseli (stolicy Belgii i Zjednoczonej Europy). Zwiedzanie miasta: Parlament Europejski i Parlamentarium (muzeum otwartego przez J. Buzka, przewodniczącego parlamentu). Następnie spacer po centrum Brukseli z Grande Place oraz symbolem miasta – Manneken Pis. Dalej Atomium (powiększony model atomu żelaza na terenach Expo). Następnie przejazd do Antwerpii (rodzinnego miasta Rubensa i światowego centrum diamentów). Spacer i zwiedzanie centrum: Groete Markt (rynek) z Brabofontein (fontanną mitycznego rzymskiego żołnierza) i forteca Steen (najstarszy budynek w mieście z XIII w.). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Hagi: Binnenhof, budynki parlamentu, Ridderzaal (XIII w. sala Rycerska), Pałac Królewski, Mauritshuis (Królewska Galeria Malarstwa z Dziewczyna z Perłą Vermeera i Lekcja Anatomii Rembrandta), wizyta w Scheveningen (kurorcie morskim z piękną piaszczysta plażą i wspaniałym molo),, oraz Madurodam (Park Miniatur, Holandia w skali 1:25) Dalej zwiedzanie Rotterdamu: port, Euromast, imponujący most Erasmusbrug, Kubuswoning ( nowoczesne budynki w centrum). Następnie wizyta w Kinderdijk (na grobli stoi 19 zabytkowych wiatraków, wpisanych na listę UNESCO). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Amsterdamu. Spacer i zwiedzanie centrum: Damrak (główna ulica miasta), De Wallen, plac Dam (reprezentacyjny plac z królewskim pałacem), Dalej muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Muntplein (plac z zabytkowa Wieżą Monetarną), Remrandtplein (z pomnikiem Mistrza, pełen pubów, kawiarni), Bloemenmarkt nad kanałem Singel (Pływający Targ Kwiatowy, pełen kwiatowych kompozycji z obowiązkowymi tulipanami). Dalej dzielnica Jordaan: Westerkerk (protestancki kościół, miejsce pochówku Rembrandta) i tuż obok jedyny w swoim rodzaju Homomonument.. Wizyta w Domu Anny Frank (muzeum, gdzie autorka Dzienników ukrywała się przed nazistami w czasie II wojny światowej). Następnie rejs po kanałach Amsterdamu (system Gracht, to 160 kanałów o łącznej długości 75 km, z trzema największymi Herengracht -Panów, Keizersgracht -Cesarza i Prinzengracht –Książąt, oraz licznymi mostami, domami na wodzie i mieszkalnymi barkami). Przejazd do hotelu w Amsterdamie. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Amsterdamu: Rembrandthuis (Muzeum Domu Rembrandta, gdzie mieszkał i tworzył, z kolekcją obrazów, a także rysunków i miedziorytów), Waterlooplein z „pchlim” targiem, Nationale Opera & Ballet (ciekawy budynek opery) i NAP Visitors Centre ( pokazujące, że Amsterdam leży poniżej poziomu morza) Następnie czas na zakupy. Dalej spacer wzdłuż kanałów i słynny Magere Brug (Chudy Most, najchętniej fotografowany zabytek w mieście). Następnie Rijksmuseum (Muzeum Narodowy z kolekcją malarstwa holenderskiego, m.in. słynna „Straż Nocna” Rembrandta i „Mleczarka” Vermeera), oraz Muzeum Vincenta Van Gogha (największa kolekcja obrazów malarza na świecie, oraz prace innych impresjonistów). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Amsterdamu. zabytkowy Centraal Station (główny dworzec kolejowy), dalej promem prze rzekę IJ, zabytkowy Tolhuis (Dom Celnika) i nowoczesny budynek Instytutu Filmowego Eye. Następnie Oosterdok (wschodnia część miasta) i Nemo (Muzeum – Centrum Nauki, z punktem widokowym na dachu ze wspaniałą panorama miasta. Następnie wyjazd w kierunku Polski.

7. Dzień:
Nocny przejazd przez Niemcy do Polski. Zakończenie wyjazdu pod szkołą w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przejazd komfortowym autokarem,
– zakwaterowanie – 5 noclegów w hotelu/hostelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
– wyżywienie: 5 śniadan, 5 obiadokolacji,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek .

Dodatkowo płatne – wstępy i przewodnicy miejscowi, komunikacja miejska –80 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39