Grecja

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1550 zł/os.* – przy grupie 45 uczestników + 4 osoby opieki
1650 zł/os.* – przy grupie 40 uczestników + 4 osoby opieki
1795 zł/os.* – przy grupie 35 uczestników + 3 osoby opieki

1. Dzień:
Zbiórka pod Szkołą ok. 12:00, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię do Salonik,

2. Dzień:
przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek po podróży, obiadokolacja, nocleg. (czas podróży ok. 24h).

3. Dzień:
Śniadanie, następnie zamek Platamonas: Twierdza została wzniesiona w XI w. przez krzyżowców, zdobyta później w 1470 przez Wenecjan a potem w 1556 przez Turków, roztaczają się z niej przepiękne widoki pas wybrzeża i Olimp. Następnie Meteory: zwiedzanie klasztorów, które stanowią niespotykany nigdzie na świecie obraz. Na szczytach stromych i niedostępnych Meteorów (formacji skalnych) zbudowano kilkadziesiąt budynków sakralnych, z których do dnia dzisiejszego przetrwało kilkanaście. Zwiedzanie dwóch spośród sześciu czynnych obecnie klasztorów. Przejazd w okolice Kamena Vourla, obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie, rejs na wyspę Skiathos: Niewielka wyspa Skiathos leży na Morzu Egejskim w Archipelagu Sporag. Słynie ona z pięknych pagórkowatych krajobrazów i licznych malowniczych plaż wśród których szczególnie urokliwe są Lalaria– pokryta białymi otoczakami i Koukounaries- ze złotym piaskiem skrzącym się w słońcu na skutek drobinek miki, otoczona lasem sosnowym. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu, przejazd do stolicy Grecji, zwiedzanie Aten: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu (Świątynia Ateny Dziewicy), Erechtejon ze słynnym krużgankiem Kor, którego belkowanie dźwiga 6 posągów pięknych dziewcząt (Kariatyd), świątynia Ateny Nike, oraz monumentalna brama Propyleje prowadząca na Akropol, najsłynniejszy teatr w Grecji – Teatr Dionizosa, Areopag – miejsce posiedzeń jednej z najstarszych instytucji ustrojowych Aten – Rady Areopagu. Ruiny Agory Greckiej, nieopodal, której na wzgórzu wznosi się Hefajstejon – wspaniale zachowana Świątynia dorycka, ruiny Forum Romanum z piękną Wieżą Wiatrów, najstarsza dzielnica Aten – Plaka, kościółki z czasów Bizancjum, gmach Parlamentu i Grób Nieznanego Żołnierza z pełniącymi honorową wartę gwardzistami – Evzonami, Ogrody Narodowe – dawne ogrody królowej Amalii, w których znajduje się co najmniej 519 gatunków drzew i krzewów, Stadion Olimpijski na 70.000 miejsc, zbudowany w IV w. p.n.e. przez Likurga, a odnowiony na pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie w 1896 r. świątynia Zeusa Olimpijskiego – jak powiedział Liwiusz „jedyna świątynia na ziemi prawdziwie wyrażająca wielkość Boga”, Łuk Hadriana wzniesiony przez rzymskiego cesarza w II w., Plac Omonia – Plac Zgody, wokół którego znajduje się wiele sklepów, restauracji i hoteli, obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Śniadanie, przejazd na północ do Salonik: zwiedzanie miasta: Saloniki zwane Perłą Bizancjum, są drugim co do wielkości miastem w Grecji, stolicą regionu Macedonia oraz oficjalną współstolicą Grecji. Niepowtarzalna okazja zapoznania się z wielowiekowym przekrojem historycznym uwiecznionym w unikalnych zabytkach, zwiedzanie: m.in. symbol miasta Biała Wieża, kościół św. Dymitrisa, patrona Salonik. obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień:
Śniadanie, odpoczynek nad morzem, wykwaterowanie wyjazd ok. 12:00 w kierunku Polski.

8. Dzień:
Zakończenie wyjazdu w godzinach popołudniowych. (czas podróży ok. 24h).

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą
ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
– Przejazd komfortowym autokarem, według programu,
– zakwaterowanie w hotelu 3* w Paralii (2 noclegi), okolice Kamena Vourla (2 noclegi), w okolicach Aten (1 nocleg), w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami,
– wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
– Bilety wstępu, rejs na Skiathos oraz przewodnicy miejscowi ok. 50 Euro/os

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39