Frankonia i Stuttgart

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1400 zł*/os. – przy grupie od 45 uczestników + 3 osoby opieki

* ceny dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45  uczestników kalkulujemy indywidualnie

1. Dzień:
Zbiórka pod szkołą w godzinach porannych. Wyjazd w kierunku Niemiec. Przyjazd do hotelu w okolicach Bayreuth w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg

2. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Bayreuth (miasto festiwali Wagnerowskich). Zwiedzanie zabytkowej starówki: Markgräfliches Opernhaus (Opera Margrabiów), Neues Schloss (Nowy Pałac), Kościół Pałacowy i ośmioboczna wieża dzwonnicza z 1656. Przejazd do Coburga (dawnej stolicy księstwa Saksonia-Coburg-Gotha). Zwiedzanie starego miasta: ratusz, zabytkowe kamienice oraz zamek Veste (XIV-XVI w. jeden z największych zamków w Niemczech). Dalej przejazd i zwiedzanie Bazyliki w Vierzehnheiligen (wspaniałego rokokowego kościoła pielgrzymkowego Czternastu Świętych Wspomożycieli). Dalej przejazd do Bambergu (którego stare miasto wpisano w 1993 światową listę UNESCO). Zwiedzanie: Katedra Świętych Piotra i Jerzego (gdzie znajduje się jedyne na płn. od Alp miejsce spoczynku papieża – Klemens II, Ołtarz Wita Stwosza i słynny Jeździec Bamberski), Neues Residenz, Alten Rathaus (Stary Ratusz). Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu przejazd Romantische Straße (niemiecki Szlak Romantyczny). Najpierw Würzburg (określane, jako najpiękniejsze połączenie historii, kultury i wina). Zwiedzanie miasta: Residenz (Rezydencji Biskupiej wpisanej na światową listę UNESCO), Katedra (Dom St. Kilian), Alte Mainbrücke (zabytkowy most nad Menem) i Festung (twierdza) Marienberg. Dalej przejazd i zwiedzanie Bad Mergentheim (które w latach 1525-1809 było siedziba władz zakonu krzyżackiego). Następnie Rothenburg ob der Tauber (nigdzie indziej nie zachowało się tyle średniowiecza, co w tym miasteczku). Zwiedzanie: zabytkowe kamienice na starym mieście, renesansowy Ratusz, Stadtkirche St. Jakob (kościół Św. Jakuba). Dalej przejazd i zwiedzanie Dinkelsbühl (prześlicznego miasteczka otoczonego średniowiecznymi murami obronnymi z 4 wieżami). Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Frankfurtu nad Menem (jedna z największych metropolii finansowych świata, piąte największe miasto Niemiec). Zwiedzanie: Bankenviertel (często nazywanym Mainhattan z racji ilości wieżowców; ponad 20 o wysokości powyżej 100 m.), Eurotower gdzie mieści się Europejski Bank Centralny) i wjazd na taras widokowy Main Tower – panorama Frankfurtu). Dalej stare miasto: Katedra (Kaiserdom St. Bartholomäus), Römerberg, Alte Nikolaikirche (kościół św. Mikołaja z czerwonego piaskowca). Czas wolny na zakupy w trakcie zwiedzania. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do i zwiedzanie Pałacu Ludwigsburg (jest to największe założenie pałacowe Niemczech złożone z 18 budynków i 452 pomieszczeń). Następnie przejazd do Stuttgartu (kolebki motoryzacji, stolicy Badenii-Wirtembergii). Zwiedzanie: Stifskirche (Kościół Klasztorny z końca XIII w.), Altes Schloß (XIV w. Stary Pałac) i Neues Schloß (barokowy Nowy Pałac). Dalej Mercedes-Benz Welt i/lub Muzeum Porsche.
Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Ratyzbony. Zwiedzanie, stare miasto: Steinerne Brucke (kamienny most, wpisany na listę UNESCO), Katedra Św. Piotra, Haidplatz z pięknymi kamienicami (m.in. Haus zum Goldenen Kreuz) oraz zamek Thurn und Taxis (zwiedzanie tylko, gdy aktualny książę jest nieobecny). Dalej przejazd do Norymbergi. Zwiedzanie miasta: Pałac sprawiedliwości (tu odbywały się po wojnie procesy nazistów), cmentarz Johannsfriedhof (z grobami Durera i Wita Stwosza), Zamek w Norymberdze; spacer po starówce, Kościół Najświętszej Marii Panny, kościół św. Sebalda. Obiadokolacja. Nocleg.

7. Dzień:
Po śniadaniu, powrót do Polski. Zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem,
Zakwaterowanie – 6 noclegów w hotelu/hostelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Wstępy i przewodnicy miejscowi – od 65 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39