Drezno i Lipsk

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 925 zł*/os. – przy grupie od 45 uczestników + 3 osoby opieki

* ceny dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45  uczestników kalkulujemy indywidualnie

1. Dzień:
Zbiórka przed szkołą we wczesnych godzinach porannych i wyjazd w kierunku Niemiec. Przejazd i zwiedzanie Drezna: Nestadt (Nowe Miasto), pomnik Złotego Jeźdźca (Goldener Reiter, symbol miasta), Pałac Japoński, Königstraße (barokowa dzielnica wokół ulicy Królewskiej), kościół Trzech Króli (Dreikönigskirche), Hauptstrasse z aleją platanową, pasaż Kunsthof, historyczna hala targowa (Neustädter Markthalle). Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Drezna. Altstadt (Stare Miasto): Fürstenzug (słynny porcelanowy, naścienny Orszak książęcy z polskimi akcentami), Stallhof (najstarszy plac turniejowy świata), Frauenkirche (dziś odbudowana, za czasów NRD ruina- pamiątka po bombardowaniach z czasów II wojny światowej), Residenzschloß (zamek rezydencyjny, w którym mieści się Grünes Gewölbe – Zielone Sklepienie, galeria sztuki),
Opera Sempera przy placu Teatralnym (miejsce prapremier najsłynniejszych oper), Kościół Dworski (Hofkirche, katolicka katedra zwana również „kościołem polskim”). Dalej Tarasy Brühla. Zwiedzanie kompleksu pałacowego Zwinger – Dziedziniec, Kąpielisko Nimf, Galeria Malarstwa Starych Mistrzów (Rembrandt, Rubens, Rafael, Tycjan, Canaletto, Durer i inni), Zbrojownia, Muzeum Porcelany). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3. Dzień
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Miśni (Meißen – kolebki Saksonii, słynącej z wyrobu porcelany). Tutaj powstała pierwsza europejska manufaktura porcelany. Spacer po wąskich uliczkach, pięknie odrestaurowanej starówki. Dalej późnogotycki zamek Albrechtsburg wraz z przylegającą do niego wspaniałą katedrą gotycką. Z góry zamkowej piękny widok na miasto i okolicę). Następnie zwiedzanie Manufaktury Porcelany (gdzie, można się przyglądać artystom, wykonującym dzieła sztuki z tego kruchego materiału i ręcznie malują wzory na porcelanowych serwisach).
Przejazd do LIPSKA. Zwiedzanie miasta największych targów w Europie oraz muzyki epoki baroku; spacer szlakiem gotyku, renesansu i baroku: Ratusz, Sukiennice, budynek Starej Wagi, Dom Królewski, „targ łakoci”, gmach Giełdy, pomnik Goethego. Wizyta w późnogotyckim kościele św. Tomasza, gdzie znajduje się grób Jana Sebastiana Bacha oraz stojący przed kościołem jego pomnik. Wizyta w kościele św. Mikołaja – budowli późnoromańskiej z późnogotyckim korpusem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

4.Dzień
Śniadanie. Ogród Zoologiczny – jeden z najstarszych obiektów tego typu na świecie. Mieszka w nim ponad 900 gatunków zwierząt, a największą atrakcją jest tak zwany małpi gaj, czyli Pangoland. Następnie Park rozrywki BELANTIS. Największą atrakcją parku jest ogromny Rollercoaster, zaliczany do najbardziej stromych i najdłuższych na świecie, z pionowym zjazdem o długości 32 metrów i pięcioma pętlami. Raj dla osób poszukujących wrażeń. Znakiem rozpoznawczym parku jest ogromna piramida. Świat, w którym obok siebie żyją Indianie, rycerze, korsarze i greccy bogowie. Obiadokolacja i nocleg.

5.Dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie i powrót do Polski. Po drodze zwiedzanie zamku Stolpen (gdzie była wieziona hrabina Cosel). Zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem,
Zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu/hostelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Wstępy i przewodnicy miejscowi – od 45 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39