Costa Blanca

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed wylotem. Przelot do Alicante. Transfer do hotelu i zakwaterowanie spacer po najbliższej okolicy, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie, przejazd do stolicy prowincji – Alicante: zwiedzanie m.in.: promenada nadmorska, Ratusz, katedra Świętego Mikołaja z Bari i główna atrakcja- forteca Zamku Świętej Barbary – wspaniałe widoki na miasto i okolice. Możliwość zwiedzania MARQ- jednego z najciekawszych i najnowocześniejszych w Europie Muzeum Archeologicznego, celem poznania historii miasta i regionu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu, miasteczko Guadalest to jedna z największych atrakcji w regionie Costa Blanca. Ma 200 mieszkańców i zostało zbudowane przez Arabów w XVI w. na wysokości 700 m. Miasteczko to ukryty skarb regionu Costa Blanca. Wiedzie do niego tunel wydrążony w skale. Wizyta w miasteczku Algar, gdzie podziwiać można piękne wodospady i błękitne akweny wodne. Niezwykłe krajobrazy i możliwość skosztowania lokalnych specjałów, które oferują sklepiki i restauracje, pozostawiają niezatarte wspomnienia.. Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do w Murcji: urokliwe miasteczko uniwersyteckie, położone na niezwykle żyznych terenach. Spacer wąskimi, tętniącymi życiem uliczkami miasta. Możliwość zwiedzania imponującej gotyckiej katedry Santa Maria wzniesionej na ruinach dawnego meczetu. Nie można wyjechać z Murcji bez odwiedzin słynnego Plaza Mayor – pochyłego i nieregularnego placu, przypominającego dekorację teatralną. Przejazd do miejscowości Fuensanta, gdzie głównym punktem programu jest słynne Sanktuarium Matki Bożej Fuensanta z pięknymi widokami. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Śniadanie. Przejazd do Walencji: to trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii. Panorama miasta i historyczne centrum z najważniejszymi zabytkami. Czas wolny. Muzeum Sztuki i Nauki, gdzie znajdują się muzeum oceanografii i planetarium oraz Muzeum Nauki Księcia Filipa. Obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Śniadanie, przejazd na lotnisko w Walencji, przelot do Polski.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
– Przelot samolotem do Alicante i z Walencji,
– Transfer lotnisko – hotel – lotnisko, oraz podczas zwiedzania w dniach 2-5.,
– Zakwaterowanie – 5 noclegów w hotelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
– Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
– Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Przewodnicy miejscowi i bilety wstępów.

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39