Budapeszt

Product image
Plik do pobrania:

1 Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Przelot do Budapesztu 08:50 – 10:00, przejazd do Esztergom zwiedzanie: Bazylika św. Wojciecha (największa na Węgrzech budowla sakralna z pięknym widokiem na Dunaj), kaplica biskupa Bakocsiego. Następnie przejazd do Visegrád zwiedzanie Visegrádi vár (cytadela i zamek, gdzie w XIV wieku odbył się Zjazd Wyszehradzki, spotkanie trzech władców, królów Węgier, Czech i Polski). Dalej Szentendre. Spacer po starówce (gdzie kręte, wąskie uliczki, pozostałości po winiarniach i serbskie budownictwo sakralne tworzą niepowtarzalny charakter). Następnie Szamos Marcipán Múzeum (jedyne na świecie Muzeum Marcepanu, gdzie można zobaczyć marcepanowe figurki i kolekcje z marcepanu oraz jak powstają te marcepanowe „dzieła sztuki”). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

2 Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu:
– Pest (Peszt)
Országház (okazały Budynek Parlamentu nad Dunajem, symbol stolicy Węgier i całego kraju), Szent István Bazilika (wspaniała bazylika poświęcona pierwszemu węgierskiemu królowi Stefanowi I), Széchenyi István tér (dawny plac Roosevelta), Most Łańcuchowy, Duna-korzó (bulwar naddunajski).Dalej spacer po Belváros i czas wolny na Váci utca (najelegantsza ulica miasta pełna sklepów i kafejek). Następnie Hősök tere (plac Millenijny), Pomnik Tysiąclecia, Zamek Vajdahunyad w parku Varosliget oraz Széchenyi Fürdő (Łaźnie Szécheny’ego z szeregiem zabytkowych kolumnad i pięknych rzeźb to jeden z największych w Europie kompleksów basenów termalnych; wstęp możliwość kąpieli). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 Dzień:
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Budapesztu:
– Buda
Mátyás templom (gotycki Kościół Macieja, świątynia koronacyjna królów węgierskich), Halászbástya (Baszta Rybacka z siedmioma romańskimi wieżami, z pięknym widokiem na peszteński brzeg Dunaju), Sándor Palota (Pałac Prezydencki), Vár Színház (Teatr Zamkowy) i dalej Wzgórze Zamkowe z Budavári Palota (Zamkiem Królewskim) Następnie przejazd na Gellért-hegy (Wzgórze Gellerta, skąd podziwiać można najpiękniejszą panoramę miasta): Szabadság-szobor (Statua Wolności), Citadella (Cytadela). Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Polski (08:20 – 09:30).

Program ramowy kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– przelot samolotem do i z Budapesztu (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 210 zł/os.),
– przejazd autokarem w dniu 1, transfer hotel – lotnisko,
– zakwaterowanie 3 noclegi w hotelu 23* w pokojach 3-4 os. z łazienkami,
– wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek

Dodatkowo płatne:
bilety wstępu oraz przewodnicy miejscowi, komunikacja miejska

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39