Barcelona, Tossa de Mar, Girona i Figueres

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1750 zł*/os. – przy grupie 45 uczestników + 3 osoby opieki

* ceny dla grup mniejszych niż 35 lub większych niż 45  uczestników kalkulujemy indywidualnie

1. Dzień:
Zbiórka pod szkołą w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Padwy.

2. Dzień:
Po śniadaniu wyjazd, kontynuacja przejazdu przez Włochy, następnie Francję do Hiszpanii. Przyjazd do hotelu na Costa Brava w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Zwiedzanie miasta: spacer po Las Ramblas (reprezentacyjny tętniący życiem przez całą dobę bulwar). Barri Gotic (Dzielnica Gotycka; piękne wąskie alejki i historyczne budynki), Catedral de Barcelona (Katedra św. Eulalii), Miasto Gaudiego: Kościół Sagrada Familia (nadal w budowie; miejsce, które zachwyca symboliczną, bogatą architekturą i fantazyjnymi formami, wstęp płatny), Park Guel (pełen dziwacznych budowli, rzeźb i mozaik, wstęp płatny), Casa Milà, Casa Batlló (domy Gaudiego; „genialne, szalone, dziwaczne i falujące, wstęp płatny). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania: Montjuïc – miejskie wzgórze stanowiące w znacznej części przeznaczone dla barcelończyków tereny rekreacyjne: Poble Espanyol – Miasteczko Hiszpańskie, zespół 117 konstrukcji zaprojektowanych na wzór budynków, placów oraz ulic z różnych hiszpańskich miast w oryginalnych rozmiarach, Museu Nacional d’Art de Catalunya – Muzeum mieści się wewnątrz pałacu Palacio Nacional de Montjuïc zbudowanego na międzynarodową wystawę w 1929 roku, zamek (Castell de Montjuïc), stadion Olimpijski (Estadi Olímpic Lluís Companys). Następnie zwiedzanie Camp Nou (słynnego stadionu klubu piłkarskiego zwanego przez miejscowych fanów-Barça, wstęp płatny). Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu Przejazd do Tossa de Mar – starówka otoczona murami obronnymi z siedmioma wysokimi basztami z labiryntem brukowanych uliczek i bielone kamienne domy z XIII i XIV wieku, odpoczynek na malowniczej plaży, następnie zwiedzanie Girony: Casas de Onyar (przepiękne widokowo domy nad rzeką Onyar z kolorowymi fasadami), Pont Eiffel (jednoprzęsłowy most z gęstą, kratownicą; dzieło Gustawa Eiffel‘a z 1876 r.) i dalej spacer po Barri Vell (jednej z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii). Obiadokolacja, nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu przejazd do Figueres. Wizyta w Teatro – Museu Dalí de Figueres (muzeum zaprojektowanym przez Salvadora Dali, znanego surrealisty, z 360 jego pracami). Jedno z trzech miejsc tzw. Trójkąta Dalí .Następnie przejazd i do pozostałych dwóch miejsc Trójkąta: Port Lligat (na wybrzeżu Costa Brava, gdzie artysta przekształcił chatki rybackie w labirynt wewnętrznych podwórek, grot i tajemnych przejść), oraz Castillo de Púbol (średniowieczny zamek z otaczającymi ogrodami, który podarował żonie Gali, na urodziny). Powrót do hotelu Obiadokolacja, nocleg.

7. Dzień:
Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejazd przez Hiszpanię i Francję do Włoch. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Padwy.

8. Dzień:
Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd z hotelu, kontynuacja przejazdu przez Włochy, następnie Austrię, Czechy do Polski. Przyjazd pod szkołę i zakończenie wyjazdu w godzinach wieczornych.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przejazd komfortowym autokarem,
Zakwaterowanie – 7 noclegów w hotelu pokoje 3- 4 os. z łazienkami (2 okolice Padwy, 5 okolice Barcelony),
Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Przewodnicy miejscowi i wstępy – od 50 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39