Andaluzja

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

od 1895 zł*/os. – przy grupie 25 uczestników + 2 osoby opieki

* w cenie przelotu bagaż podręczny (2 sztuki)
* cena przelotów może ulec zmianie z uwagi na zróżnicowany koszt biletów lotniczych

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godz. przed wylotem. Przelot (14:00 – 17:55) do Sewilli. Transfer do hotelu i zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Śniadanie, zwiedzanie Sevilli (stolica Andaluzji, 4-te miasto Hiszpanii): Plaza de España (plac – wizytówka miasta, Parque de María Luisa (przepiękny park Marii Luizy). Następnie położona nad rzeką Gwadalkiwir promenada Krzysztofa Kolumba i Torre del Oro (12-to boczna Złota Wieża z czasów mauretańskich), oraz dzielnica Arenal i La Maestranza (najważniejsza w Hiszpanii arena corridy, walk byków), dalej dzielnica Santa Cruz (dawna dzielnica żydowska), Katedra w Sewilli (największa w Europie katedra gotycka z grobowcem Krzysztofa Kolumba) i La Giralda (dzwonnica jeden z symboli miasta, która powstała na bazie mauretańskiego minaretu). Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie, przejazd do Kordoby (miasto, gdzie współistniały trzy różne cywilizacje: islam, chrześcijaństwo oraz judaizm). Zwiedzanie: Alkazar (zespół fortyfikacji z czasów panowania Umajjadów), Mezquita (meczet przekształcony w katedrę ze słynną salą z lasem kolumn), zabytkowe pałace z XV i XVI w., most Puente Romano (16 łukowy most na rzece Gwadalkiwir). Przejazd w okolice Malagi, obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie. Wycieczka autokarowa do Grenady (Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział jak mówi przysłowie hiszpańskie). Zabytkowe centrum, Katedra, Klasztor św. Hieronima, następnie zwiedzanie Alhambry warownego zespółu pałacowego – arcydzieła architektury arabskiej w Hiszpanii. Obiadokolacja, nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Malagi, warto tutaj przyjechać dla hektarów smażonych ryb na plaży, widowiskowych obchodów świąt religijnych i niezwykłego połączenia sacrum i profanum. W Maladze urodził się słynny malarz Pablo Picasso oraz aktor Antonio Banderas,. Zwiedzanie: Muzeum Picassa, Alcazaba, zamek Gibralfaro, Katedra, przejazd na lotnisko, przelot do Polski (14:30 – 18:35).

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
Przelot samolotem do Sewilli i z Malagi (bagaż podręczny, bagaż główny płatny dodatkowo od 150 zł/os.),
Transfer lotnisko – hotel – lotnisko, oraz podczas zwiedzania w dniu 1, 4 i 5.,
Zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu pokoje 3-4 os. z łazienkami,
Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
Ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne:
Przewodnicy miejscowi i bilety wstępów – od 40 EUR/ os. (zależnie od wybranych wstępów).

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39