Grecja

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

2095 zł/os.* – przy grupie 25 uczestników + 2 osoby opieki

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Przelot do Salonik (ok. 3 godz.). Przejazd zwiedzanie miasta: Saloniki („Perła Bizancjum”, drugie co do wielkości miastem w Grecji, stolica regionu Macedonia): symbol miasta Biała Wieża, kościół św. Dymitrisa, patrona Salonik. Przejazd do hotelu w Paralii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2. Dzień:
Po sniadaniu przejazd i zwiedzani – zamek Platamonas (twierdza wzniesiona w XI w. przez krzyżowców, zdobyta później w 1470 przez Wenecjan a potem w 1556 przez Turków; przepiękne widoki na pas wybrzeża i górę Olimp. Następnie Meteory; gdzie na szczytach stromych i niedostępnych Meteorów (formacji skalnych) zbudowano kilkadziesiąt budynków sakralnych, z których do dnia dzisiejszego przetrwało kilkanaście. Zwiedzanie dwóch spośród sześciu czynnych obecnie klasztorów. Przejazd do hotelu w okolice Aten. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Aten: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu (Świątynia Ateny Dziewicy), Erechtejon ze słynnym krużgankiem Kor, którego belkowanie dźwiga 6 posągów pięknych dziewcząt (Kariatyd), świątynia Ateny Nike, oraz monumentalna brama Propyleje prowadząca na Akropol, najsłynniejszy teatr w Grecji – Teatr Dionizosa, Areopag – miejsce posiedzeń jednej z najstarszych instytucji ustrojowych Aten – Rady Areopagu. Ruiny Agory Greckiej, nieopodal, której na wzgórzu wznosi się Hefajstejon – wspaniale zachowana Świątynia dorycka, ruiny Forum Romanum z piękną Wieżą Wiatrów, najstarsza dzielnica Aten – Plaka, kościółki z czasów Bizancjum, gmach Parlamentu i Grób Nieznanego Żołnierza z pełniącymi honorową wartę gwardzistami – Evzonami, Ogrody Narodowe – dawne ogrody królowej Amalii, w których znajduje się co najmniej 519 gatunków drzew i krzewów, Stadion Olimpijski na 70.000 miejsc, zbudowany w IV w. p.n.e. przez Likurga, a odnowiony na pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie w 1896 r. świątynia Zeusa Olimpijskiego – jak powiedział Liwiusz „jedyna świątynia na ziemi prawdziwie wyrażająca wielkość Boga”, Łuk Hadriana wzniesiony przez rzymskiego cesarza w II w. Przejazd do hotelu w okolice Aten. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

4. Dzień:
Po śniadaniu przejazd na Peloponez, krótki postój przy Kanale Korynckim. Przejazd do Epidavros – największego w starożytnej Grecji ośrodka terapeutycznego i religijnego. Epidavros słynie ze wspaniale zachowanego teatru, mieszczącego ok. 14.000 widzów, wybudowanego w IV w. p.n.e., który jest genialnym dziełem harmonii i akustyki. Przejazd do Myken – ruin ufortyfikowanej rezydencji królewskiej, otoczonej tzw. „cyklopowymi murami”, z Bramą Lwów pochodzącą z 1250 r. p.n.e. Mykeny zostały rozsławione przez poematy Homera. Przejazd do Koryntu. Ruiny tego niegdyś wspaniałego miasta znajdują się między portami – Lechajon w Zatoce Korynckiej i Kechreae w Zatoce Sarońkiej. Zachowały się tu ruiny świątyni Apollona z VI w. p.n.e. i wiele ciekawych obiektów z czasów rzymskich. Miasto szczyci się wyjątkowymi zbiorami muzealnymi. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5. Dzień:
Po śniadaniu, wykwaterowanie, następnie przejazd i wizyta w Parku Rozrywki Allou Fun Park: (ponad 25 atrakcji oraz gry zręcznościowe z drobnymi nagrodami; dla fanów mocnych wrażeń – ekstremalne podniebne przejażdżki, rollercoastery, karuzela łańcuchowa Star Flyer o 72 m wys. z widokiem na leżące nieopodal Ateny. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6. Dzień:
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Atenach. Przelot do Polski Przylot na lotnisko w Warszawie i zakończenie wyjazdu.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– Przelot samolotem oraz opłaty lotniskowe (w cenie bagaż podręczny, bagaż główny płatny)
– Komfortowy autokar podczas realizacji programu,
– zakwaterowanie w hotelach 3* Paralia (1 nocleg), okolice Aten (4 noclegi), w pokojach 3-4 os. z łazienkami,
– wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek,

Dodatkowo płatne – wstępy i przewodnicy miejscowi, komunikacja miejska –ok. 60 EUR/ os.
(zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39