Rumunia

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

 od 1300 zł/os. – przy grupie min. 45 osób + 3 osoby opieki

1 dzień:
Wyjazd z Zakopanego ok 6:00. Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Zwiedzanie Malowanego Cmentarza w Sapante, przejazd w okolice Cluj, obiadokolacja i nocleg w Cluj Napoca.
2 dzień:
Śniadanie, zwiedzanie miasta położnego w samym centrum Siedmiogrodu. W programie zwiedzania Cytadela, Mury Obronne, kościół św. Michała, pomnik sławnego króla węgierskiego Macieja Korwina, kościół Franciszkanów. Czas wolny. Następnie przejazd do malowniczej jaskini i wąwozu Dambvicioara. Przejazd przez Albę Julię- jedną ze stolic Siedmiogrodu do Sibiu – miasta artystów. Wieczorne zwiedzanie spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place z charakterystycznymi dla tego miasta budynkami z „oczami”, XVI – wieczny Ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie, przejazd do Sighishoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, gdzie urodził się książę Wlad Palownik – legendarny Drakula. W mieście doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa, przede wszystkim warto zobaczyć Wieżę Zegarową, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświęconą Drakuli oraz dom, w którym w 1431 roku przyszedł na świat Wlad – Drakula. Przejazd do Brasova – najchętniej odwiedzanego średniowiecznego miasta Rumunii. Tutejszy rynek z barokowymi fasadami uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Obiadokolacja, nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie „zamku Drakuli” –  Bran; Rasnov – z XIII-wiecznym malowniczym zamkiem, Przejazd do Sinaii – „Perły Karpat”, słynnego uzdrowiska i ośrodka narciarskiego. Zwiedzanie zamku Peles – zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu. Przejazd do Bukaresztu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Bukaresztu zwanego Paryżem Bałkanów z racji neoklasycystycznej
zabudowy i szerokich bulwarów Łuk Triumfalny, cerkiew Cretulescu, Pałac Parlamentu, Ateneum Rumuńskie – siedziba filharmonii, Pałac Primaveri, Pałac Cotroceni – siedziba prezydenta. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień:
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku granicy węgierskiej. Przejazd przez Węgry, Słowację, przyjazd pod szkołę ok. 22:00.

Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny przelotów mogą ulec zmianie. Istnieje możliwość modyfikacji programu.


Świadczenia zawarte w cenie:
5 noclegów w hotelach klasy turystycznej 2-3* w pokojach 2- 3 osobowych z łazienkami,
5 śniadań, 5 obiadokolacji (napoje płatne dodatkowo),
przejazd autokarem z klimatyzacją, toaletą, video, barkiem,
ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
opieka pilota.

Dodatkowo płatne:
Bilety wstępu oraz przewodnicy miejscowi – ok. 50 Euro/os.

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39