Rumunia

Product image Product image Product image Product image
Plik do pobrania:

1. Dzień:
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem, przelot do Bukaresztu, przejazd do Sinaia: Zwiedzanie zamku Peles, dawnej letniej rezydencji rodziny królewskiej Rumunii, przejazd do Braszowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2. Dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Brasov – średniowiecznego miasta rumuńskiego, położonego u podnóży Karpat. Zwiedzanie zabytkowych budowli m.in. „Czarnego Kościoła” – największego kościoła gotyckiego w Europie Wschodniej, który nazwę swoją zawdzięcza sadzy powstałej w trakcie wielkiego pożaru w 1689 roku. Następnie najwęższą uliczkę w Europie Rope, pierwszą rumuńska szkołę oraz Białą i Czarną Wieże. Przejazd do Bran, słynącego ze średniowiecznego zamku Drakuli. Malownicza budowla położona w górach ma bliskie powiązania z Vladem III Palovnikiem, czyli owianym legendą Vladem Draculą. Czas wolny i zakupy na zamku. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień:
Śniadanie, przejazd do Sybinu zwanego miastem artystów, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów, żelazny Most Kłamców, a także słynne Muzeum Brukhentala. Przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum (wpisanym na Listę UNESCO), w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Obiadokolacja, nocleg.

4. Dzień:
Śniadanie, przejazd do Bukaresztu: zwiedzanie stolicy Rumunii: Pałac Parlamentu, najcięższy budynek na świecie, który został zaliczony do zabytków kultury. Budowla mieści dwanaście pięter, ok. 1000 sal i salonów, monumentalne schody i ogromne korytarze, a w podziemiach schody atomowe, które mają stanowić centrum całej sieci pomieszczeń. Następnie zobaczymy Stare Miasto oraz Plac Uniwersytecki (znany z pokojowego protestu studentów w 1990 roku przeciwko byłym komunistom w rządzie rumuńskim, który zakończył się bardzo gwałtownie). Obiadokolacja i nocleg.

5. Dzień:
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylot z Bukaresztu.

Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość jego modyfikacji.


Świadczenia zawarte w cenie:
– Przelot samolotem do i z Bukaresztu,
– Przejazdy autokarem w dniu 1, 2, 3 oraz transfer hotel – lotnisko,
– zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu 2/3* pokoje 3-4 os. z łazienkami,
– wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
– ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
– opieka pilota wycieczek.

Dodatkowo płatne
– przewodnicy miejscowi i bilety wstępów (zależnie od wybranych wstępów)

Wydatki własne

  • Copyright® 2016 janstravel.pl

  • Biuro Podróży Jans Travel
  • ul. Łucka 15/2204 (22 piętro)
  • 00-842 Warszawa
  • tel. +48 22 631 97 42
  • fax +48 22 624 11 39